Drewniane zabawki dla dzieci powracają! Po latach fascynacji plastikiem i innymi tworzywami sztucznymi zarówno coraz więcej rodziców, jak i żłobków czy przedszkoli stawia na tego typu akcesoria dla najmłodszych.

Drewniane zabawki

Drewniana Kuchnia z akcesoriami VIga Drewniana Kuchnia z akcesoriami VIga
Producent: Viga

KONIK BUJANY KONIK BUJANY

Kura Z Jajkami do Ciągnięcia DREWNO Kura Z Jajkami do Ciągnięcia DREWNO

Posterunek Policji Drewno Posterunek Policji Drewno

PUZZLE DREWNIANE FARMA PUZZLE DREWNIANE FARMA

PUZZLE DREWNIANE NA WSI 25 ELEMENTÓW PUZZLE DREWNIANE NA WSI 25 ELEMENTÓW

Remiza Strażacka Drewno Remiza Strażacka Drewno

Szkoła Drewno Szkoła Drewno

Szpital Drewno Szpital Drewno

Terapia Tangram Alexander Terapia Tangram Alexander
Producent: Alexander

Trefl Drewniany Betonowóz Trefl Drewniany Betonowóz
Producent: Trefl

Trefl Klocki Drewniane 50 sztuk Trefl Klocki Drewniane 50 sztuk
Producent: Trefl

UKŁADANKA DREWNO ABC UKŁADANKA DREWNO ABC

UKŁADANKA NAUKA LICZENIA DREWNO UKŁADANKA NAUKA LICZENIA DREWNO

zobacz więcej
Askato Kolorowe Kuleczki seria Pomysłowy Skrzat Askato Kolorowe Kuleczki seria Pomysłowy Skrzat
Producent: Askato

zobacz więcej
Askato Zegar Układanka seria Pomysłowy Skrzat Askato Zegar Układanka seria Pomysłowy Skrzat
Producent: Askato

AUTO Z NARZĘDZIAMI AC6636 AUTO Z NARZĘDZIAMI AC6636
Producent: Smily Play

AUTOBUS DREWNIANY INTERAKTYWNY AUTOBUS DREWNIANY INTERAKTYWNY

BAJKOWY JEDNOROŻEC DO CIĄGNIĘCIA BAJKOWY JEDNOROŻEC DO CIĄGNIĘCIA

Bakłażan Drewno Brimarex Bakłażan Drewno Brimarex

zobacz więcej

Drewniane zabawki dla dzieci – dlaczego warto kupić je maluchowi?

Drewniane zabawki są zwykle bardzo estetycznie wykonane i mają naturalny urok, dzięki czemu stanowią modną dekorację każdego dziecięcego pokoju. Jednak, rzecz jasna, nie z tego powodu zyskały uznanie rodziców. Zabawki z drewna są również uwielbiane przez dzieci, ponadto mają szereg zalet dla ich rozwoju.

Minimalistyczne, drewniane zabawki, poprzez swoją naturalną nierównomierną fakturę, pomagają stymulować rozwój sensoryczny dziecka. Ponadto pobudzają kreatywność malucha – zabawki z drewna często nie posiadają z góry określonych funkcji, co oznacza, że dzieci muszą użyć swojej wyobraźni, aby znaleźć sposoby na zabawę.

Tego typu produkty są też bezpieczniejsze dla maluchów, niż ich syntetyczne odpowiedniki i zdecydowanie trwalsze – mogą służyć przez wiele lat nawet kilku pokoleniom dzieci.

Warto wspomnieć również o ważnym aspekcie ekologicznym. Drewno jest materiałem biodegradowalnym, a więc drewniane zabawki są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Drewniane zabawki edukacyjne

Drewniane zabawki jak najbardziej mogą spełniać funkcje edukacyjne. Oto kilka przykładów:

• drewniane klocki, które pomagają dzieciom rozwijać umiejętności matematyczne i przestrzenne,
  • układanki drewniane pozwalające na ćwiczenie myślenia przestrzennego i logicznego, a także pomagające w rozwoju motoryki małej,
  • zabawki montażowe, takie jak drewniane modele samolotów czy samochodów, rozwijają zdolności manualne i kreatywność,
  • drewniane gry planszowe, takie jak warcaby lub szachy, pozwalają dzieciom na ćwiczenie myślenia strategicznego, rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów oraz logicznego rozumowania,
  • zabawki do sortowania i liczenia, na przykład liczydła czy koraliki do nawlekania, pomagają dzieciom w rozwijaniu umiejętności matematycznych oraz w ćwiczeniu koordynacji ręka-oko.

Drewniane zabawki dla niemowląt?

Wśród zabawek z drewna znajdziemy też takie, które dedykowane są niemowlętom. Gryzaki, lekkie grzechotki, układanki-piramidki, tablice sensoryczne i inne zabawki tego typu pomagają małemu człowiekowi dobrze poznać otaczający go świat, a  przy tym są bezpieczne i trwałe!