Klocki Lego stały się jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie, a dzieci uwielbiają je za ich uniwersalność i różnorodność. Pozwala to na tworzenie przeróżnych konstrukcji, a w konsekwencji – świetną zabawę. Nic dziwnego, że ich twórca, Ole Kirk Christiansen, zaczerpnął nazwę firmy od duńskiego słowa „leg godt”, co oznacza „bawić się dobrze”. Lego bawią dzieci i dorosłych od 1947 roku!

Klocki Lego

Klocki Lego City Kalendarz adwentowy 60381 Klocki Lego City Kalendarz adwentowy 60381

zobacz więcej
Klocki Lego Friends, Kalendarz adwentowy, 41706 Klocki Lego Friends, Kalendarz adwentowy, 41706

zobacz więcej
Klocki Lego  Creator Egzotyczna papuga 3w1 31136 Klocki Lego Creator Egzotyczna papuga 3w1 31136

Klocki Lego Architecture Paryż  21044 Klocki Lego Architecture Paryż 21044

Klocki Lego Batman kontra Joker 76265 Klocki Lego Batman kontra Joker 76265

Klocki Lego Biały Królik 31133 Klocki Lego Biały Królik 31133

Klocki Lego Bolid Bugatti 42151 Klocki Lego Bolid Bugatti 42151

zobacz więcej
Klocki Lego Centrum Ratunkowe dla Psów 41727 Klocki Lego Centrum Ratunkowe dla Psów 41727

zobacz więcej
Klocki Lego Ciężarówka na turniej gier 60388 Klocki Lego Ciężarówka na turniej gier 60388

zobacz więcej
Klocki Lego City Samochód wyścigowy 60322 Klocki Lego City Samochód wyścigowy 60322

Lego – kultowe klocki, które pokocha Twoje dziecko

Klocki Lego idealnie nadają się dla dzieci w różnym wieku, począwszy od tych najmłodszych. Oprócz uniwersalnych prostokątów, Lego oferuje wiele dodatkowych elementów, takich jak minifigurki czy gadżety, które pozwalają dzieciom na odgrywanie scenek i tworzenie własnych historii. To również świetna okazja do nauki o proporcjach, geometrii i budowaniu w trójwymiarze.

Budowanie z klocków Lego jest przyjemnym sposobem na spędzanie czasu z dzieckiem i wzmacnianie rodzinnych relacji. To doskonała okazja, aby zachęcić dziecko do rozmowy i wymiany pomysłów, a także do współpracy w rozwiązywaniu problemów.

Lego creator

Klocki Lego Creator pokochają maluchy i starszaki, które lubią budować i konstruować. Są to klocki wielofunkcyjne, które umożliwiają tworzenie wielu różnych modeli z jednego zestawu. Mały majsterkowicz może korzystać z nich przez długi czas, budując np. samolot, łódź i helikopter.

Zestawy klocków Lego

To, za co klocki Lego kochają starsze dzieci i – nie oszukujmy się – dorośli, to tematyczne zestawy, które można kolekcjonować. Niektóre z najbardziej popularnych to:

• Lego City, czyli zestawy zawierające elementy związane z tematyką miasta, takie jak samochody, miejskie budynki czy helikoptery.
  • Lego Star Wars – zestawy dedykowane popularnej sadze filmowej Star Wars. Znajdziemy tu na przykład ogromne statki kosmiczne do samodzielnego złożenia.
  • Lego Technic – zawierają bardziej skomplikowane modele, które umożliwiają eksperymentowanie z mechaniką – samochody, maszyny budowlane… Są idealne dla małego inżyniera.
  • Lego Friends, które zawierają urocze elementy związane z tematyką przyjaźni i przygód, na przykład domki, postacie, zwierzęta.
  • Lego Harry Potter, dzięki którym dziecko może zbudować własny Hogwart, słynny pociąg czy zebrać kolekcję czarodziejskich postaci z książek.