Lalki dla dzieci mają imponującą historię. Pierwszymi lalami z drewna i gliny miały bawić się już dziewczynki w starożytności. Dziś do wyboru mamy całe mnóstwo tego typu zabawek – od uroczych szmacianek, przez realistyczne bobasy, po modne Barbie.

Lalki dla dziewczynek

Lalki Enchantimals Taniec na lodzie Lalki Enchantimals Taniec na lodzie
Producent: Mattel

LOL OMG SAMOLOT LOL OMG SAMOLOT

Lol Smartwatch Camera Zegarek Lol Smartwatch Camera Zegarek

LOL SUPRAISE HAIRFLIP LOL SUPRAISE HAIRFLIP

KINDI KIDS SUPERMARKET KINDI KIDS SUPERMARKET
Producent: Tm Toys

Lalka Rainbow High Jet Dawson Lalka Rainbow High Jet Dawson

Rainbow High- Lalka Poppy Rowan-  Winter Break
Rainbow High- Lalka Poppy Rowan- Winter Break

Wader PlayHouse Domek dla lalek 25400 Wader PlayHouse Domek dla lalek 25400
Producent: Wader

Szafa Barbie HJL65 Mattel Szafa Barbie HJL65 Mattel
Producent: BARBIE

LALKA 29CM @ LALKA 29CM @
Producent: Adar

zobacz więcej
Artyk Lalka Natalia Raczkujący Bobas 32cm Artyk Lalka Natalia Raczkujący Bobas 32cm
Producent: ARTYK

Artyk Słodki Maluszek z akcesoriami Artyk Słodki Maluszek z akcesoriami
Producent: ARTYK

Askato 2 Sukienki + 2 Dodatki Askato 2 Sukienki + 2 Dodatki
Producent: Askato

Askato Lalka Murzynka w sukience 30cm Askato Lalka Murzynka w sukience 30cm
Producent: Askato

Autko Jeep Dla Patrycji Autko Jeep Dla Patrycji

Lalka – zabawka wszechczasów

Dlaczego dziewczynki i chłopcy tak lubią lalki? Zabawka ta zapewnia nie tylko świetną rozrywkę, ale przyczynia się także do prawidłowego rozwoju dziecka.

Lalki bobasy, którymi „opiekują” się zazwyczaj młodsze maluchy, uczą uważności, odpowiedzialności i empatii. Dzieci uwielbiają naśladować bliskich – chęć posiadania takiej lali zwykle zbiega się z czasem, kiedy w rodzinie pojawia się malutka siostra, albo brat. Dziecko uważnie obserwuje wszystkie czynności, które wykonuje przy niemowlęciu mama i tata (karmienie, przewijanie, wożenie w wózku) i przenosi je na swoją lalę.

Starsze dziewczynki i chłopcy chętniej sięgają po lalki Barbie. Pierwsze lalki Barbie pojawiły się na rynku już w 1959 roku i są wciąż udoskonalane. Dziś lalki te mają różne odcienie skóry, różne zawody, hobby i dodatki. Zabawa nimi pobudza wyobraźnię poprzez wymyślanie różnych sytuacji i scenariuszy, które dzieci odgrywają. Sprzyja to rozwojowi emocjonalnemu i rozwija umiejętności społeczne, przygotowuje na interakcje międzyludzkie.

Lalki dla dzieci w każdym wieku

Nie tylko lalki Barbie cieszą się sympatią najmłodszych – dzieci pokochały też te kolekcje charakterystycznych lalek!

• Lalki Monster High – to seria lalek stworzonych przez firmę Mattel, której bohaterkami są potwory. Lalki te są często bogato ozdobione i mają niezwykłe cechy, na przykład kolorowe włosy.
  • Lalki z serii Disney Princess – to lalki inspirowane postaciami z klasycznych filmów Disneya. Odzwierciedlają uwielbiane przez dzieci postaci z filmów.
  • Lalki L.O.L – ciekawe lalki z dużymi głowami i uroczymi, wielkimi oczami. Mają szalone stroje i fryzury.

Akcesoria dla lalki

W zależności od rodzaju lalki, producenci oferują mnóstwo akcesoriów, dzięki którym zabawa będzie jeszcze przyjemniejsza i bardziej realistyczna!

Mogą to być na przykład butelki, śpioszki, nosidełka czy „prawdziwe” wózki dla lal bobasów, albo modne zestawy ubrań dla lalek Barbie. Na rynku dostępne są też specjalne zestawy tematyczne, na przykład ze zwierzętami dla lalek farmerek.