Laleczki Barbie od wielu lat cieszą małe i większe dziewczynki swoją urodą i typowo kobiecymi cechami. Historia tej kultowej zabawki sięga lat 50. ubiegłego wieku, kiedy żona współwłaściciela firmy Mattel, Amerykanka Ruth Handler, wymyśliła lalkę o kobiecych kształtach. Do tego pomysłu skłoniła ją córka, Barbara Millicent Roberts, której też zabawka zawdzięcza swoje imię.

Lalki Barbie

BARBIE LALKA MAXI NIESPODZIANKA BARBIE LALKA MAXI NIESPODZIANKA
Producent: BARBIE

zobacz więcej
Barbie Motyle Plażowa Różowa Sukienka HBV05 Barbie Motyle Plażowa Różowa Sukienka HBV05
Producent: Mattel

Lalka Barbie Chelsea kariera mix wzorów Lalka Barbie Chelsea kariera mix wzorów
Producent: BARBIE

zobacz więcej

Lalka Barbie miała swoją premierę na targach w Nowym Jorku, w dniu 9 marca 1959 roku. Od tego czasu na rynku pojawiło się wiele jej nowych wariantów, a także zabawki towarzyszące i liczne akcesoria.

Barbie – laleczki, które przygotowują do ról społecznych

Zabawki Barbie to nie tylko lalki o smukłych kształtach, których mogłaby im pozazdrościć niejedna modelka. Wiele z nich ma atrybuty urody, o których marzą wszystkie małe dziewczynki. Mają też przepiękne, długie włosy, idealne do czesania i zaplatania warkoczy czy koków.

Są wśród nich lalki sportsmenki, których bardzo szeroki zakres ruchu pozwala na naśladowanie gimnastycznych ewolucji. Jest też wyjątkowa kolekcja Barbie „I can be” poświęcona różnym zawodom. Dzięki niej każda mała dziewczynka może przymierzyć się do roli laborantki, pielęgniarki, nauczycielki, opiekunki małych dzieci czy globtroterki.

Lalka Barbie uczy też tolerancji dla innych kolorów skóry czy niepełnosprawności. W kolekcjach są więc lalki o ciemnej skórze, mulatki, o urodzie orientalnej i typowe Amerykanki czy Europejki, a nawet Barbie na wózku inwalidzkim. Natomiast prawdziwe pasjonatki mody i urody będą zachwycone linią Barbie Extra czy Barbie® Fashionistas™ Modna Przyjaciółka, w której znajdą fantastyczne i bardzo urozmaicone stylizacje fryzur, strojów oraz dodatków.

Nie wszystkie laleczki Barbie jednak to smukłe modelki o nieprzeciętnej urodzie. Dla mniejszych dziewczynek fantastyczną zabawką będzie jedna z postaci z linii Barbie Extra Mini. Są tu lalki ciemnoskóre i o europejskiej urodzie, z włosami w różnych kolorach, od klasycznego brązu po tęczowo-niebieskie, a także laleczki z kolekcji Club Chelsy Chelsea.

Akcesoria dla lalki Barbie

Barbie nie byłaby sobą, gdyby nie mogła każdego dnia zmieniać swojego wizerunku. Jak przystało na prawdziwą fashionistkę i kobietę pełniącą określone role społeczne, potrzebuje różnych dodatków, które rozszerzają możliwości zabawy i pobudzają kreatywność małych dziewczynek.

Czym byłaby opiekunka bez wózka czy łóżeczka? Dlatego idealnym prezentem, dla dziewczynek jest lalka Barbie z akcesoriami. Można je kupić w zestawie lub samodzielnie, rozszerzając kolekcję o kolejne elementy czy postacie.

Ciekawą opcją są gotowe zestawy, takie jak np. ciastkarnia, dentystka z pacjentką i akcesoriami czy Barbie Malibu z zestawem podróżnym. Pięknej lalce mogą też towarzyszyć inne postacie, wśród których najsłynniejszy jest Ken.

Akcesoria dla lalki Barbie umożliwiają też wykonywanie makijażu lub ciekawych fryzur, przebieranie, a niektóre warianty lalek są dostępne w wersjach z ciemnymi i jasnymi włosami. Sklep Barbie to zatem miejsce, które powinien odwiedzić każdy rodzic dziewczynki, a kultowa postać powinna znaleźć się wśród kolekcji jej lalek.