Najlepszy plecak/tornister dla Twojego dziecka!
Najlepszy plecak/tornister dla Twojego dziecka!

1 września coraz bliżej! Jeśli jesteś rodzicem 7-letniego dziecka na pewno stajesz przed wyborem idealnego plecaka lub tornistra dla swojego dziecka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tak ważnego dla dziecka elementu wyprawki szkolnej?

Funkcjonalność tornistra

W tym punkcie zwróćmy uwagę aby tornister był pojemny i zmieścił się w nim format A4. Większość książek jak i bloki rysunkowe, techniczne czy teczka z gumką mają format A4 i powinien on swobodnie mieścić się w tornistrze/plecaku dziecka. Pamiętajmy jednak, by nie przedobrzyć pod względem wielkości plecaka. Ilość komór jest istotna i powinna być dostosowana do wieku szkolnego Dla pierwszoklasisty szukajmy plecaka dwukomorowego lub trzykomorowego. Dla dzieci starszych przyda się plecak  4-komorowy. Zwróćmy uwagę czy w bocznej kieszonce zmieści się bidon. Dodatkowym plusem plecaków będzie kieszeń termoizolacyjna na jedzenie bądź na laptopa w przypadku młodzieży. Dobry tornister będzie się również charakteryzował nóżkami na spodzie. Funkcjonalność tornistra podnoszą dodatkowe akcesoria tj. odpinana zawieszka do kluczy.

Wytrzymałość

Plecak czy tornister Twojego dziecka będzie co dziennie przechodził test bojowy. Musi udźwignąć książki, drugie śniadanie 0,5 litra wody. Plecak zawieszony na haczyku z wewnętrznym obciążeniem czy rzucony nawet z kilkudziesięciu centymetrów ma naprawdę ciężki los. Dlatego istotne jest by był wytrzymały. Tornistry Turtle marki Coolpack jak i St.Majewski przeszły testy wzorowo otrzymując 10 punktów w badaniach UOKIK. Plecaki i tornistry posiadają odporne zamki błyskawiczne a także kieszenie boczne wytrzymałe na wkładane do nich obciążenie.

Masa tornistra

Waga tornistrów waha się w okolicach 1 kilograma natomiast plecaki Coolpack są dostępne w wadze ok 700gram. Pamiętajmy, że dziecko nie będzie nosiło pustego plecaka. Zadbajmy aby łączna waga tornistra z wyposażeniem nie przekraczała 10-15% masy ciała dziecka( aktualne wytyczne inspektora sanitarnego).

Funkcjonalność szelek

Tu powinniśmy zwrócić uwagę na szerokość szelek , długość całkowitą i długość części miękkiej w szelkach. Seria Coolpack Turtle posiada szelki szerokości 6cm, podobnie jak tornistry St.Majewski( 5,9cm). Dodatkowo te dwie marki zastosowały w swoich tornistrach dodatkowe udogodnienie w postaci dodatkowego pasa piersiowego co sprawia, że również zyskują wysokie noty w badaniach UOKIK.

Czytaj również: Najpopularniejsze zabawki na prezent dla dzieci w różnym wieku

Odblaski

Zadbajmy o to by nasze dziecko było widoczne po zmroku. Dzięki wbudowanym odblaskom z przody, po bokach oraz na szelkach zapewnimy dziecku widoczność. Pełen komplet odblasków jest zarówno w plecakach marki Coolpack jak Pleckach St.Right firmy St.Majewski.

Kiedy już kupimy plecak, zadbajmy o jego prawidłowe dopasowanie do potrzeb ucznia!

Wyregulujmy odpowiednio szelki, tak aby dziecko mogło swobodnie wkładać i zdejmować plecak. W momencie noszenie plecaka, plecy powinny ściśle przylegać do tylnej ściany plecaka/tornistra. Pamiętajmy aby co jakiś czas kontrolować regulację szelek bo nasze pociechy rosną w mgnieniu oka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium