Zabawa na świeżym powietrzu to dla każdego dziecka największa frajda. Aktywność fizyczna połączona z kreatywnością oraz grami zespołowymi pozwala nie tylko świetnie się bawić. Rozwija także spostrzegawczość, umiejętność współpracy z innymi i zapewnia zdrową porcję ćwiczeń.

Pistolety na wodę

Pistolet na wodę Adar 22x13x3cm Pistolet na wodę Adar 22x13x3cm

Pistolet na wodę Adar 35x 14x 6 cm Pistolet na wodę Adar 35x 14x 6 cm

Pistolet na wodę Adar o dł. 26cm Pistolet na wodę Adar o dł. 26cm

PISTOLET 2W1 NA WODĘ + NA STRZAŁKI 23cm PISTOLET 2W1 NA WODĘ + NA STRZAŁKI 23cm

PISTOLET NA PIŁECZKI I WODĘ PISTOLET NA PIŁECZKI I WODĘ

PISTOLET NA WODĘ @ PISTOLET NA WODĘ @

PISTOLET NA WODĘ @ PISTOLET NA WODĘ @

Pistolet na wodę Adar 11,5x9x2cm Pistolet na wodę Adar 11,5x9x2cm

Pistolet na wodę Adar 17,5x12x4cm Pistolet na wodę Adar 17,5x12x4cm

Pistolet na wodę Adar 22x12x3cm Pistolet na wodę Adar 22x12x3cm

Pistolet na wodę Adar 35x15x4cm Pistolet na wodę Adar 35x15x4cm

Pistolet na wodę Adar 40x18,4x5,5cm Pistolet na wodę Adar 40x18,4x5,5cm

Pistolet na wodę Swede G6013 Pistolet na wodę Swede G6013

PISTOLET NA WODĘ Z POMPKĄ @ PISTOLET NA WODĘ Z POMPKĄ @

PISTOLET Z ZASOBNKIEM SMILE PISTOLET Z ZASOBNKIEM SMILE
Producent: Swede

zobacz więcej

Jednymi z uwielbianych przez dzieci form zabaw na zewnątrz są zabawy wodne, na przykład bitwa pistoletami wodnymi. Pistolety na wodę to zabawki ponadczasowe, które towarzyszą najmłodszym już od dziesiątków lat i mogą stanowić podstawę wielu kreatywnych zajęć.

Zabawkowe sikawki i pistolety na wodę

Pistolety i sikawki na wodę mogą nam się kojarzyć przede wszystkim z okresem wielkanocnym i Śmigusem-Dyngusem. To właśnie w tak zwany „lany poniedziałek” dzieci mogą, zgodnie z tradycją, psikać się wodą.

Ale pistolety na wodę stanowią świetną zabawę także w okresie wakacyjnym – w upalne dni, w ogrodzie, na plaży czy na placu zabaw, gdyż woda z sikawki może doskonale ochłodzić. Jednocześnie zapewni dzieciom radość i bezpieczną rozrywkę.

Do bitwy wodnej mogą też dołączyć dorośli, co stanowi atrakcję dla całej rodziny. Tego rodzaju zabawki bynajmniej nie uczą dzieci agresji i robienia innym krzywdy, są raczej sposobem na wprowadzenie zdrowej rywalizacji rozwijania koordynacji ruchowej.

Aby urozmaicić wodne zabawy z użyciem pistoletów i sikawek, warto zorganizować zawody z ich użyciem, dzięki czemu dzieci jeszcze bardziej się zaangażują i spędzą świetnie czas na świeżym powietrzu. Jednocześnie będą ćwiczyć przez zabawę wiele cennych umiejętności, które przydadzą im się także w innych sytuacjach, a później w życiu dorosłym.

Oto przykład gry zespołowej z użyciem pistoletu na wodę!

Każdy uczestnik dostaje piłkę i pistolet na wodę. Celem jest jak najszybsze dotarcie z piłką z jednego punktu do drugiego, jednak trudność polega na tym, że piłkę można przed sobą popychać jedynie strumieniem wody z pistoletu skierowanym na nią.

W przypadku gdy woda w sikawce się skończy, uczestnik musi ją ponownie napełnić i wrócić do rozgrywki. To świetna zabawa, dzięki której dzieci mogą ćwiczyć szybkość, koordynację oraz zręczność.

Pistolety i sikawki na wodę są bardzo proste w użyciu, dlatego poradzą sobie z nim nawet najmłodsze dzieci mające powyżej 3 lat. Wystarczy napełnić zbiornik odpowiednią ilością wody, a następnie, naciskając na przycisk mieszczący się w uchwycie, uruchomić strumień.

Z kolei sikawki działają na tej samej zasadzie co strzykawka. Należy napełnić je wodą, następnie odciągnąć pompkę i, przesuwając ją do przodu, uruchomić strumień wody. Im energiczniej naciśniemy na pompkę, tym większy strumień wody uzyskamy. Im większy zbiornik na wodę, tym rzadziej następuje potrzeba jego uzupełnienia i przerywania zabawy.

Pistolety i sikawki wodne to świetny pomysł na prezent dla dziecka, na przykład z okazji urodzin czy Dnia Dziecka. Z pewnością ucieszą się z niego zarówno maluchy, jak i starsze dzieci.

Zabawki na wodę w ofercie sklepu Zabawki i Szkoła

W naszym sklepie internetowym z zabawkami dostępne są różne modele pistoletów na wodę i sikawek o wielu pojemnościach w ml, rozmiarach, kształtach i kolorach. Mniejsze pistolety dostosowane są do potrzeb maluchów, które mogą bez problemu chwycić zabawkę rączką, z kolei większe modele sprawdzą się dla starszych dzieci w wieku szkolnym.

Posiadamy szeroki wybór pistoletów na wodę, w które warto wyposażyć się jeszcze przed wakacjami, aby zapewnić swoim pociechom wspaniałą zabawę. Oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne dla najmłodszych, gdyż są wykonane ze sprawdzonych materiałów i pochodzą od renomowanych producentów.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty zabawek dla dzieci i złożenia zamówienia. Zapewniamy atrakcyjne ceny, bezproblemowe zakupy, szybką wysyłkę zamówionych produktów oraz bezpieczne formy płatności.