JAJKO PRZYGODY Z NAUKĄ

Producent: -
Kod produktu: D262XX58623

Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką

Jak sprawdzić wiek jajka? Skąd wiadomo, czy w środku jest kurczak? Dlaczego jedne jajka są jasne a inne ciemne? Czy skorupka może być przezroczysta? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek Przygody z nauką. Każda część zawiera 10 prostych ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% - działając. I właśnie do takiej nauki zachęca seria Przygody z nauką, m.in. „Jajko”: • kręcąc jajkiem, poznasz siłę bezwładności; • gotując jajko, odkryjesz, jak ciepło zmienia ciecz w ciało stałe; • wciskając jajko do butelki dowiesz się, że powietrze zmienia objętość pod wpływem temperatury Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.