Klocki Cobi FIAT 126 PRIMA 1972 71KL

Klocki Cobi FIAT 126 PRIMA 1972 71KL

Samochód osobowy skonstruowany w zakładach Fiat, produkowany we Włoszech w latach 1972–1980. Fiat 126 był rozwinięciem wcześniejszego modelu 500. Od swojego szalenie popularnego poprzednika różniło go przede wszystkim nowe nadwozie i zmodernizowane podzespoły. Cechą charakterystyczną był umiejscowiony z tyłu, dwucylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem silnik o pojemności do 594 cm3 W Polsce model 126 był produkowany na włoskiej licencji od 1973 aż do 2000 roku pod oznaczeniem 126p. Fiat 126 zastąpił niezwykle popularny model 500, o którym mówi się, że zmotoryzował Włochy. To samo można powiedzieć o produkowanym na włoskiej licencji polskim Fiacie 126p, który odmienił oblicze polskiej motoryzacji. Model w skali 1:35 złożony w 100% z klocków COBI bardzo wiernie oddaje charakterystyczne kształty oryginalnego Fiata 126. Dzięki 71 elementom możliwe są drobne modyfikacje i przeróbki pojazdu. W modelu tym zrezygnowaliśmy z naklejek. Zostały one zastąpione trwałymi nadrukami, które nie ścierają się nawet w trakcie intensywnej zabawy. Obracające się koła wyposażone w opony idealnie nadają się do poruszania modelem w trakcie zabawy. W ofercie COBI znajdują się również polskie wersje Fiata w tym edycja z kultową przyczepą Niewiadów. Model z klocków konstrukcyjnych COBI będzie w pokoju dziecięcym nie tylko zabawką, ale również przyczyni się do zainteresowania historią motoryzacji. Z pewnością pomoże rozwinąć zdolności motoryczne dzieci oraz podniesie umiejętności konstrukcyjne. Dla dorosłych fanów klocków będzie to piękny model historycznego pojazdu oraz być może zaczątek przyszłej kolekcji. 71 wysokiej jakości elementów, wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją, spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci, w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych, klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury, czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach, klocek z nadrukowanym modelem i nazwą auta. Wymiary modelu (dł x sz x wys):10 cm (3.9”) x 5 cm (2”) x 4,5 cm (2.8”). Wymiary pudełka (dł x sz x wys): 17 x 4,5 x 14 cm.