Klocki Cobi Small Army LCVP Higgins Boat 510 elementów

Klocki drobna Armia WS LCVP Higgins Boat 510 Landing Craft, Vehicle, Personnel (LCVP) albo łódź Higginsa (ang. Higgins Boat) to wariant barek desantowych stosowanych w trakcie II wojny światowej i później, do transportu i desantowania: zaopatrzenia, niewielkich pojazdów i żołnierzy. Były na masową skalę użyte m.in. W operacji Overlord i w trakcie D-Day (6 czerwca 1944 roku), w operacji Torch w Afryce północnej, Husky, Shingle i Avalanche we Włoszech, Dragoon oraz w walkach na Pacyfiku w bitwie o: Guadalcanal, Wyspy Gilberta, na Filipinach, Iwo Jimie i Okinawie. Barka została zaprojektowana poprzez Andrew Higginsa i różni producenci stworzyli ponad 20 000 sztuk tych jednostek. W większości konstrukcję budowano na ogół z drewnianej sklejki, co sprawiało, iż łódź była szczególnie tania i prosta do stworzenia, wyjątkowo lekka,równocześnie nie dawała żadnej ochrony przed ostrzałem. Dzięki płaskiemu dnu, specjalnej opuszczanej przedniej rampie, a także osłonie napędu, mogła dopływać do każdego, nawet bardzo płytkiego brzegu. Mogła zabrać na pokład 36-osobowy pluton wojska albo minimalny pojazd np. Jeep i 12 żołnierzy bądź 3,6 tony ładunku. Osiągała prędkość do 12 węzłów (14 mph, 22 km/h). Łódź uzbrojona była w dna karabiny maszynowe 0,30 cal (7,62 mm) obsługiwane przez dwóch strzelców. Model z klocków konstrukcyjnych COBI wiernie imituje swój historyczny pierwowzór, zachowując w pełni popularną skalę 1:35. Został wydany w związku z 75 rocznicą D-Day i operacji Overlord. Posiada ruchome elementy takie jak: dwa karabiny maszynowe z osłoną, a także mechanizm opuszczania i podnoszenia przedniej rampy oparty o system linek. W pojeździe zainstalowano od spodu ślizgacze upraszczające zabawę modelem i pływanie nim po dywanie, podłodze czy blacie stołu. W komplecie zaimplementowano trwałe nadruki, które nie ścierają się choćby podczas intensywnej zabawy. załączono do niego w dodatku dwie niemieckie zapory desantowe (użytkowane pomiędzy innymi do zabezpieczenia plaży Omaha) i trzy figurki amerykańskich żołnierzy: rzadką figurkę marynarza-sternika w kamizelce ratunkowej, i dwóch żołnierzy piechoty uzbrojonych w karabin Springfield i pistolet maszynowy Thompson. W pudełku można znaleźć jeszcze specjalną kartę ze statystykami pojazdu, która jest asygnowana do Historycznej Gry Bitewnej, do której podręcznik z zasadami można pobrać bezpłatnie ze strony www.cobigames.com 510 wysokiej jakości części produkowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury Czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach Specjalna figurka amerykańskiego marynarza-sternika, a także dwie figurki uzbrojonych amerykańskich żołnierzy piechoty Karta ze statystykami pojazdu do Historycznej Gry Bitewnej zestaw specjalny w związku z 75 rocznicą D-Day (6 czerwca 1944)...