LITERKOWO ĆWICZENIA DO KALIGRAFII

Literkowy zawrót głowy

to propozycja materiałów ćwiczeniowych dla uczniów klasy I szkoły podstawowej lub dla dzieci realizujących obowiązek edukacji przedszkolnej, jako wsparcie dla nauczycieli i rodziców przygotowujących dzieci do nauki szkolnej. Książka zawiera wpisane w liniaturę wzory kształtów liter, ich połączenia w sylabach i wyrazach, co umożliwia ćwiczenie pisania poznanych liter, wyrazów, zdań – najpierw według wskazanego wzoru, potem samodzielnie. Wśród materiałów ćwiczeniowych znajdują się także zadania utrwalające wprowadzane wiadomości – na jednej stronie znajdują się dwie litery oraz zilustrowane przedmioty do pokolorowania, które w swych nazwach zawierają dane litery. Dzieci piszą i kolorują poznane litery, identyfikują je z głoskami, zaznaczają bądź uzupełniają te, których brakuje w podanych wyrazach, dzięki czemu rozwijają kompetencje poznawcze, m.in. analizę i syntezę słuchową i wzrokową, doskonalą swoje umiejętności psychomotoryczne. Książeczka Literkowy zawrót głowy autorstwa Agnieszki Paszkiewicz może stanowić uzupełnienie innych materiałów edukacyjnych lub ćwiczeniowych, wykorzystywanych podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych.