Montessori Zwierzęta Clementoni

Dostępność: ostatnie sztuki
Wysyłka w: Natychmiast

EAN: 8005125506460 Producent: CLEMENTONI

Montessori Zwierzęta" to zestaw, zawierający interesującą grę edukacyjną, pozwalającą na zapoznanie się z różnymi przedstawicielami fauny. Pozycja została przygotowana w ten sposób, by trafiać do grupy docelowej, reprezentowanej przez dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Należy do klasycznych zabawek edukacyjnych, pozwalających czerpać najmłodszym przyjemność z nauki, tym samym wyrabiając w nich pożyteczne nawyki.

Za sprawą opisywanego zestawu dziecko pozna szereg różnych zwierząt, a także dopasuje je do poszczególnych nazw. Jednocześnie przyporządkuje im cechy charakterystyczne i dobrze je zapamięta.

Gra zawiera trzy różne plansze, odpowiadające trzem środowiskom, w których można zastać zwierzęta. To właśnie na nich mały gracz będzie umieszczał kartonowe figurki, przypasowując je do odpowiedniego "tła". Dzięki temu szybciej dowie się, gdzie mieszkają lub występują w naturze konkretne zwierzęta. Do zestawu dołączono też karty klasyfikacji zoologicznej, które umożliwiają sprawne zgłębienie wiedzy na temat prezentowanych tam gatunków.

Zwierzęta, zwłaszcza te, które dziecko może spotkać w różnych środowiskach, stanowią naprawdę liczną grupę stworzeń. Warto, by najmłodsi poznawali je od najwcześniejszych lat, a metoda Montessori tylko ułatwi im zapamiętywanie podstawowych informacji na ich temat.