Zabawki Clementoni

Clementoni

Firma Clementoni powstało, aby pomóc dzieciom uczyć się poprzez wspieranie ich rozwoju za pomocą języka, który znają najlepiej i co przychodzi do nich w sposób naturalny - za pomocą zabawy.

Podążając według precyzyjnej strategii, w tych latach firma dąży do ciągłej innowacyjności produktów. Skutkiem tego jest powołanie do życia szerokiej i zróżnicowanej gamy zabawek edukacyjnych. Wszystkie zabawki zostały stworzone, zaprojektowane i opracowane w siedzibie Recanati. Główna fabryka Clementoni znajduje się w Recanati, gdzie odbywa się około 60% całkowitej produkcji liczonej w ilości sztuk. Tutaj są produkowane  wszystkie zabawki z papieru i tektury,  puzzle, a także klocki.

Obecnie oferta Clementoni zawiera zabawki dla dzieci w wieku od 0 miesięcy do 12 lat i starszych, zaczynając od wczesnego dzieciństwa z Baby Clementoni, Disney Baby i linii Clemmy. Clementoni baby oferuje najmłodszym dzieciom zabawki interaktywne Clementoni, wspomagające rozwój.

Przechodząc do świata przedszkola w ofercie Clementoni znajdziemy gry Naukowa Zabawa, zabawki kreatywne Crazy Chic oraz znikopisy, a także "klasyki" – wysoko cenione pod względem jakości puzzle. Niezwykle szeroki asortyment zabawek dla wszystkich grup wiekowych, które dorastały razem z całymi pokoleniami dzieci.

Zabawki edukacyjne dla przedszkolaka i ucznia

Edukacyjne zabawki Clementoni to prosty sprawdzony przepis na efektywną i przyjemną naukę. Stanowią one wsparcie rozwoju intelektualnego dzieci. Wspomagają ich pamięć, a także ułatwiają przyswajanie wiedzy o otaczającym świecie czy niektórych pojęciach. Firma Clementoni dba o to, by jej zabawki edukacyjne stanowiły zachętę do zabawy nimi. Dlatego nadaje im atrakcyjną pod wieloma względami formę.

Zabawki edukacyjne Clementoni to specjalne zestawy naukowe, dzięki którym dzieci odkrywają skomplikowany, a jednocześnie fascynujący świat: chemii, fizyki, matematyki czy biologii. Mają też niepowtarzalną okazję, by przyjrzeć się z bliska jak działają niektóre urządzenia , odkryć na czym polegają niektóre zjawiska zachodzące w przyrodzie czy stanowiące ich ważny element. Te wszystkie możliwości dają im zabawki z serii Naukowa Zabawa czy dedykowanej głównie chłopcom ze względu na tematykę zabawki z serii Akcja - Reakcja.

Zabawki Clementoni dla najmłodszych

Firma Clementoni dba o rozwój dzieci w różnym wieku – także tych najmłodszych. W ich ręce oddaje zabawki, które wprowadzają je w zróżnicowany świat kształtów, kolorów, dźwięków oraz słów. Są to niezwykle kolorowe, budzące sympatię dziecka zabawki interaktywne, które aktywowane przez odpowiedni ruch czy gest wykonany przez malucha, wydają różnego rodzaju dźwięki lub wypowiadają słowa – często dodatkowo w języku obcym. Jednak zabawki Clementoni dla najmłodszych – te znajdujące się w ofercie naszego sklepu - potrafią o wiele więcej. Pobudzają wzrok, spostrzegawczość i budują koncentrację dziecka (zabawki sensoryczne, puzzle, układanki), a także wspomagają jego zdolności manualne i budują mocny chwyt (jeździki; różnokolorowe grzechotki o unikalnych kształtach).

Zabawki kreatywne

To zestawy do samodzielnego tworzenia różnego typu rękodzieł. Ich celem jest pobudzenie dziecięcej wyobraźni oraz działania i myślenia twórczego (zestawy Crazy Chick). Kreatywne zabawki Clementoni to także sposób na budowanie pierwszych dziecięcych zainteresowań (znikopisy, magiczna tablica). Zabawki Clementoni do kreatywnej zabawy dodatkowo pomagają ćwiczyć i wpływają na zręczność dziecięcą.

Clementoni

Poduszka Kitty Cat Clementoni Poduszka Kitty Cat Clementoni

Autko Peppa Clemmy Clementoni Autko Peppa Clemmy Clementoni

Baby Aparat Clementoni Baby Aparat Clementoni