10 prezentów, które możesz kupić dziecku na święta
10 prezentów, które możesz kupić dziecku na święta

Zastanawiasz się, jaki prezent na Święta kupić swojemu dziecku? Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś, co wywoła u Twojej pociechy uśmiech na twarzy.

Jaki prezent na Święta dla chłopca?

Jako prezent na Mikołaja dla chłopca doskonale sprawdzą się zabawki do samodzielnego składania. Jednak warto sięgnąć po te mniej klasyczne, jak na przykład zestawy umożliwiające stworzenie własnego robota. Dziecko tworząc takie konstrukcje, eksperymentuje z łączeniem poszczególnych części. Rozwija tym samym swoją inteligencję, a także umiejętność działania i myślenia twórczego. Poznaje jednocześnie działanie niektórych urządzeń, jak czujnik ruchu czy czujnik podczerwieni. To elementy, które znajdziecie m.in. w zestawie Robomarker Pro – Laboratorium.

robomaker

Unikatowe zestawy naukowe

Inna równie dobra propozycja to zestawy do przeprowadzania eksperymentów naukowych. Są to zabawki, dzięki którym dziecko poprzez zabawę, poznaje fascynujący świat chemii. Samodzielnie odkrywa właściwości niektórych substancji. Może też sprawdzić na czym polega zawód chemika lub laboranta.

Takie możliwości daje m.in. bogaty zestaw podstawowych narzędzi niezbędnych do przeprowadzania eksperymentów chemicznych z instrukcjami Clementoni Moje Laboratorium Chemiczne. Zabawka pomaga też zrozumieć niektóre zjawiska.

labolatorium chemiczne

Zabawki zdalnie sterowane

Chłopcy lubią nie tylko eksperymentować. Chętnie wcielają się też w role kierowców różnych pojazdów. Tym samym uczą się ich działania. Ćwiczą też zdolność logicznego myślenia. Zabawa zdalnie sterowanymi pojazdami to dla chłopca również doskonała okazja do ćwiczenia orientacji, uwagi i koncentracji. Poza tym dziecko ćwiczy zdolności motoryczne. Takie możliwości daje m.in. Auto Wyścigowe na radio Artyk.

Zabawki konstrukcyjne

Twój synek ucieszy się na pewno z zabawki, która pozwoli mu stworzyć własną przestrzenną konstrukcję. Budując ją rozwinie swoją wyobraźnię oraz zmysł przestrzenny. Poza tym będzie miał okazję, by poćwiczyć zręczność swoich małych dłoni. Jeśli po wybudowaniu konstrukcji, będzie mógł się nią jeszcze bawić – tak jak w przypadku zabawki Kulodrom Roller Coaster Mini Quercetti to znak, że dostał od Ciebie idealny prezent na Święta Bożego Narodzenia. Wymieniona zabawka przybliża podstawowe prawa fizyki. Dzięki niej dziecko już od najmłodszych lat widzi, że nauka potrafi być ciekawa.

Co kupić na prezent na Święta dla dziewczynki?

Na prezenty dla dziewczynek nadają się zabawki, które będą rozwijały ich naturalne zdolności. Warto też poszukać zabawek umożliwiających odgrywanie ról.

Zestawy kreatywne do samodzielnego tworzenia

Jako prezent na Święta dla dziewczynki można wykorzystać zestawy, które zachęcą je do samodzielnego tworzenia. Nie zawsze muszą to być jednak zestawy artystyczne. Warto sięgnąć po bardziej atrakcyjne zabawki. Na przykład takie, które wprowadzą dziewczynki w świat kosmetyków. Pozwolą przy tym na ich samodzielne wytworzenie i wypróbowanie ich działania. To niezwykle rozwijająca zabawa, wspierająca inteligencje i wyobraźnię dziecka. Pobudza też jego zainteresowanie różnymi substancjami (bezpiecznymi dla niego) czy zapachami. Takie możliwości stwarza zestaw Clementoni Maseczki Piękności. Dziewczynki mają do swojej dyspozycji profesjonalny sprzęt i niezbędne składniki do wytwarzania maseczek.

Lalki z akcesoriami

Dla młodszych dziewczynek trudno o bardziej trafiony prezent, niż lalka i to z akcesoriami. Zabawa nią pozwala wcielać się w różne role oraz wymyślać scenki. To doskonałe ćwiczenie na wyobraźnię. Niektóre zestawy, jak na przykład Natalia Lalka na rowerze dodatkowo oswajają dziecko ze zdrowymi nawykami - w tym wypadku jest to sport. Ze względu na fakt, że w zestawie znalazł się także kask, dziecko przyswaja w prosty sposób podstawowe zasady bezpiecznej jazdy na rowerze.

prezenty na mikołaja

Zabawki – akcesoria

Dziewczynki lubią też naśladować w trakcie zabawy swoje mamy. Taką możliwość dają im zabawki akcesoria. Przykładem takiej zabawki może być Zmywarka Artyk, która działa, jak prawdziwy sprzęt AGD (wyposażona jest w efekty dźwiękowe i świetlne). Dziewczynka poznaje przy okazji zasady jej działania. Uczy się także obowiązkowości. Jeszcze więcej przyjemności dostarczy Twojej córeczce niezwykły mikser Play-Doh. Z jego pomocą dziewczynka może tworzyć własne autorskie desery. To świetne ćwiczenia z kreatywności, samodzielności oraz twórczego działania.

Uniwersalne zabawki na prezent na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci.

Nie zawsze jest tak, że znamy upodobania lub zainteresowania dziecka, które chcemy obdarować. Co zrobić w takim wypadku? Wtedy możemy wykorzystać jako idealny prezent na Mikołaja, zabawki kreatywne oraz konstrukcyjne. Z ich pomocą dzieci nie tylko będą miło spędzały wolny czas. W trakcie zabawy będą też mogły poćwiczyć wyobraźnię, a także popracować nad koncentracją.

Zabawki konstrukcyjne

Idealnie do tego celu nadaje się niezwykły zestaw Askato Klocki Słomki. To propozycja, która sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek. Klocki wykonane są z elastycznego i nietoksycznego tworzywa. Dzięki temu mogą z nich powstawać różnorodne konstrukcje o wyszukanych kształtach i formach. Klocki są wielokolorowe, co dodatkowo wspiera dziecięcy wzrok i przyciąga uwagę.

klocki słomki

Zabawki kreatywne

Podobną funkcję zabawek wspierających rozwój wyobraźni dziecięcej, stanowią też unikatowe Puzzle 3D Notre Dame. Atrakcyjność układanki polega na tym, że powstała z niej konstrukcja, jest podświetlana diodami LED. Zabawka uczy logicznego myślenia. Wpływa też korzystnie na rozwój zdolności motorycznych. Powstała makieta może służyć, jako pomysłowa dekoracja dziecięcego pokoju. Przy okazji można dziecku przybliżyć historię budowli. Tym sposobem już od najmłodszych lat pokazujemy dzieciom, że nauka wcale nie musi być „nudna”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium