Skontaktuj się z nami 790 580 950 sklep@zabawkiiszkola.pl

Zabawki dla 2 latka

Dwulatki uwielbiają zabawy ruchowe. Lubią także wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Są przy tym niezwykle ciekawe otaczającego je świata. Uczą się poprzez zabawę i naśladownictwo. Dlatego wręczane im zabawki powinny rozwijać ich zdolności manualne, a także pobudzać wyobraźnię. Idealnie zabawki dla 2 latka muszą też uczyć logicznego myślenia i wspierać rozwój fizyczny malucha oraz ćwiczyć motorykę.

Zabawki dla 2 latka

Trefl Puzzle 15 maxi Pędzące Lokomotywy Trefl Puzzle 15 maxi Pędzące Lokomotywy
Cena: 19,04 zł 20,70 zł
  • promocja
Trefl Puzzle 24 el. Maxi Bing Zabawa w praku Trefl Puzzle 24 el. Maxi Bing Zabawa w praku
Cena: 19,72 zł 21,44 zł
Trefl Puzzle 30 Thomas Trefl Trefl Puzzle 30 Thomas Trefl
Cena: 11,10 zł
Trefl Puzzle Baby Urocza Świnka Peppa Trefl Puzzle Baby Urocza Świnka Peppa
Cena: 20,46 zł 22,24 zł
Wader Zestaw Naczyń 22190 Wader Zestaw Naczyń 22190
Producent: Wader
Cena: 19,16 zł
Wader Zestaw Obiadowy 22180 Wader Zestaw Obiadowy 22180
Producent: Wader
Cena: 17,00 zł

Jak dwuletnie dzieci poznają świat?

Dwulatek poznaje świat wszystkimi zmysłami. Dokonuje tego także poprzez naśladownictwo. Dwuletni maluch uczy się otaczającego go świata również poprzez eksperymentowanie ze znajdowanymi przez siebie przedmiotami. Dzieci w tym wieku poznają też swoje otoczenie wykorzystując umiejętność samodzielnego poruszania się. Dlatego są niezwykle aktywne w trakcie zabawy na świeżym powietrzu, jak i podczas spacerów.

Ile wydać na prezent dla dwulatka?

Prezent dla dwulatka nie musi być wcale drogi. Musi być przede wszystkim bezpieczny, funkcjonalny i sprawiać maluchowi radość.

Jak wybrać zabawki dla 2 latka?

Wybierając zabawki dla 2 latka należy mieć na względzie wsparcie jego rozwoju w trzech kluczowych strefach:

• umiejętności artystycznych;
  • zdolności manualnych;
  • aktywności fizycznej.

Zabawka dla dwulatka powinna być bezpieczna, czyli pozbawiona ostrych krawędzi i wykonana z nietoksycznych materiałów. Ważne jest również, aby taka zabawka zachęcała dziecko do samodzielnego podejmowania aktywności w konkretnym kierunku i zakresie.

Najlepsze zabawki dla 2 latka

Dzieci w tym wieku uwielbiają wszelkie twórcze zabawy. Dlatego najlepsze zabawki, jakie można im podarować powinny rozwijać umiejętności takie jak: rysowanie, malowanie czy wykonywanie prac plastycznych innymi dowolnymi technikami. Jako idealny pomysł na prezent dla dwuletniego dziecka sprawdzą się także wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne. Dzięki nim dzieci mogą poznawać: nowe pojęcia i słowa, kształty, faktury, kolory. Stąd też dobrym wyborem będą tu wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne zachęcające do zapamiętywania określonych dźwięków czy pojęć. Świetnie sprawdzi się dowolna układanka – zarówno klasyczne puzzle, jak i sortery kształtów. Doskonałą propozycją na prezent dla dwulatka stanowią też wszelkiego rodzaju zabawki wspierające rozwój ruchowy malucha. Mamy tu na myśli takie zabawki jak jeździki i pchacze.

Edukacyjne zabawki dla 2 latka

Oferowane przez nas zabawki edukacyjne dla 2 latków ćwiczą zdolności intelektualne maluchów. Są to między innymi:

• puzzle 30 elementów z ulubionymi bohaterami dziecięcymi z bajek czy kreskówek;
  • interaktywne zwierzaki wydające różnego rodzaju dźwięki – aby jednak zabawka przemówiła, dziecko musi wcześniej wykonać określone zadania;
  • gry edukacyjne uczące logicznego myślenia – polegające na dopasowywaniu określonych przedmiotów do plansz z gotowymi miejscami na nie;
  • lalki które płaczą i wymagają wykonywania określonych czynności.

Kreatywne zabawki dla 2 latka

Ten typ zabawek łączy w sobie dwie funkcje. Z jednej strony pobudza rozwój manualny dziecka. Z drugiej rozwija wyobraźnię i fantazję malucha. Proponujemy w tym zakresie:

• tematyczne klocki LEGO;
  • zabawki kreatywne – pobudzające myślenie i działanie twórcze, a także pozwalające na zabawę odtwórczą;
  • drewniane układanki – dzięki nim wyrabiają się takie zdolności dziecięce jak: koordynacja ruchowa, myślenie logiczne, rozpoznawanie kolorów.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000