Dzieci uwielbiają zabawki. Dostarczają im wiele radości. Dzięki nim mogą przeżywać magiczne przygody. Wyobraźnia naszych pociech nie zna granic. Ważne, aby wybierać zabawki i akcesoria do zabawy dopasowane do ich wieku.

Zabawki dla 4 latka

Trefl Puzzle 60 Małe co nieco Disney Trefl Puzzle 60 Małe co nieco Disney

AUTO TERENOWE PAJERO AUTO TERENOWE PAJERO

zobacz więcej

W naszym sklepie internetowym Zabawki i Szkoła mamy bardzo duży wybór zabawek dla 4-latków. W ofercie posiadamy oryginalne zabawki sensoryczne, edukacyjne i szereg akcesoriów, które świetnie sprawdzą się podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Zabawki edukacyjne dla 4-latków

Szukając zabawek dla dzieci, warto pamiętać, aby wybierać takie, które przypadną do gustu naszego dziecka. Dobrze jest również zakupić te, które będą uczyć nowych rzeczy. Pedagodzy są zgodni, że najlepszą formą nauki jest właśnie zabawa. To wtedy maluchy z łatwością przyswajają wiedzę i zdobywają nowe umiejętności.

Zabawki edukacyjne dla 4-latka to przede wszystkim memory, które ćwiczą pamięć. Są kolorowe i często z motywem popularnych bajek. Dobrym pomysłem są również zestawy gier edukacyjnych, w których mamy na przykład domino, memory, układanki i puzzle.

Do ćwiczeń manualnych idealne będą klocki. Można na nich utrwalać nazwy kolorów, rozpoznawać kształty. Co więcej, mogą posłużyć do prostych ćwiczeń matematycznych. W grupie zabawek dla 4-latków sprawdzą się również zestawy do nauki literek, prostych słów i cyferek.

Kreatywne zabawki dla 4 latka

Dzieci nie znoszą nudy. W związku z tym ich zabawki muszą być urozmaicone. Ważne, aby rozwijały ich kreatywność i wyobraźnię. Do tego idealnie nadają się zestawy plastyczne czy ciastolina. Bardzo dobrym pomysłem zabawki dla 4-latki są również „Magiczne mozaiki”, z których można układać dowolne postaci, zwierzątka, rośliny, dinozaury i wiele innych.

Dla chłopców bardzo dobrymi zabawkami rozwijającymi ich wyobraźnię są klocki LEGO. Mogą z nich budować różne budowle, pojazdy i obiekty.

Poza tym nasza pociecha długie godziny spędzi na zabawie „Znikopisem”. Na specjalnej podkładce może rysować dowolne kształty, domki czy kwiatuszki. Tak naprawdę będzie mogła narysować, co tylko podpowie jej wyobraźnia.

Zabawki dla 4-latka do zabawy na świeżym powietrzu

Kiedy za oknem świeci piękne słońce, rezolutne i pełne energii dzieci są spragnione zabawy na świeżym powietrzu. Jaka zabawka dla 4-latka sprawdzi się w ogrodzie, na placu zabaw lub w parku? Do piaskownicy najlepiej wybrać ciężarówki, betoniarki i różnego rodzaju foremki, wiaderka oraz łopatki.

Dla dziewczynki, jak i dla chłopca dobrym pomysłem jest zakup hulajnogi balansowej. Jest ona w pełni bezpieczna. Z przodu pojazdu zamontowane są kółka, które wspomagają ćwiczenia utrzymania równowagi. Podobnie jak kolorowe rowerki biegowe, dzięki którym nasze dziecko będzie ćwiczyło koordynację ruchową.

W ogrodzie bardzo dobrym pomysłem jest montaż huśtawki. W naszym sklepie mamy kilka typów – drewniane, plastikowe oraz „Bocianie gniazdo”, dostępne w różnych rozmiarach.

Z kolei w ciepłe dni, wspaniałym miejscem do zabawy może stać się basen, w którym dzieci mogą pobierać pierwsze lekcje pływania pod okiem rodziców.

Zabawki do zabawy w domu dla 4-latków

Okres jesienno-zimowy i niższe temperatury zmuszają nas do pozostania w domu. Nie oznacza to jednak, że dzieci nagle zapomną o zabawie. Na pochmurne, szare, długie dni i wieczory dobrze zakupić różnorodne zestawy zabawek. Super zabawka dla 4-latka do domu to lalki, samochody, puzzle i gry planszowe.

Może są to proste przedmioty, ale naprawdę dają wiele możliwości do zabawy. Pobudzają wyobraźnię i uwalniają pokłady kreatywności u naszych pociech. Podczas zabawy tymi zabawkami, dzieci mogą zdobywać nowe umiejętności. Zwłaszcza jeśli my dorośli poświęcimy im odrobinę czasu i wspólnie w zaciszu własnego domu stworzymy przestrzeń do zabawy.

W naszej bogatej ofercie sklepu zabawkiiszkola.pl każdy znajdzie super zabawki dla 4-latka. W zależności od upodobań, mogą to być zabawki interaktywne, manualne, edukacyjne, rozwijające kreatywność i wyobraźnię oraz te przeznaczone na świeże powietrze.

Wszystkie nasze artykuły, przed dopuszczeniem ich do sprzedaży, zostały poddane testom. Do tego posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Atutem naszego sklepu jest to, że zamówienie można złożyć przez Internet, dzięki czemu w krótkim czasie zostanie doręczone pod wskazany adres.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą zabawek dla 4-latków. U nas znajdziesz zabawki i akcesoria, które pokochają Twoje dzieci!