Dzieci kochają zabawki, które są kolorowe i pobudzają wyobraźnię. To właśnie dzięki nim na ich twarzach pojawia się uśmiech. Odpowiednie zabawki są w stanie zmienić nawet pochmurny i deszczowy dzień w magiczny czas pełen przygód.

W naszym sklepie bez wychodzenia z domu kupisz zabawki dla 5-latka. Możemy pochwalić się bogatą ofertą zabawek sensorycznych, edukacyjnych, rozwijających zdolności manualne, a także zabawek, które świetnie sprawdzą się podczas aktywności ruchowej na świeżym powietrzu

Zabawki dla 5 latka

Ciastolina PLAY-DOH LIZAK Ciastolina PLAY-DOH LIZAK
Producent: Hasbro

Clementoni Puzzle 104 el. Spider-Man Clementoni Puzzle 104 el. Spider-Man

Dźwig SCANIA 32360 Wader Dźwig SCANIA 32360 Wader

GARAŻ WIELOPOZIOMOWY GARAŻ WIELOPOZIOMOWY

Gigant Truck Traktor Spychacz Wader Gigant Truck Traktor Spychacz Wader

Gigant Truck Wywrotka Wader Gigant Truck Wywrotka Wader

zobacz więcej
Klocki Lego Lego City Furgonetka z lodami 60253 Klocki Lego Lego City Furgonetka z lodami 60253
Producent: LEGO

LALKA BOBAS DOKTOR LALKA BOBAS DOKTOR
Producent: Adar

MAGIC TRUCK BASIC WYWROTKA MAGIC TRUCK BASIC WYWROTKA

Magic Truck Policja Wader Magic Truck Policja Wader

Multi Truck Straż Pożarna Wader Multi Truck Straż Pożarna Wader

Puzzle 100 el. MAJA I PRZYJACIELE Puzzle 100 el. MAJA I PRZYJACIELE
Producent: Trefl

PUZZLE 104  KEEP EARTH WILD PUZZLE 104 KEEP EARTH WILD

PUZZLE 104 DISNEY TOY STORY 4 PUZZLE 104 DISNEY TOY STORY 4

Puzzle 104 el. Minnie Clementoni Puzzle 104 el. Minnie Clementoni

Zabawki edukacyjne dla 5-latków

Warto zadbać o to, żeby akcesoria dla najmłodszych spełniały funkcje edukacyjne. Ważne, aby podczas zabawy nasze pociechy poznawały literki, cyferki czy kolory. Dzięki temu dużo łatwiej będą przyswajały wiedzę w przedszkolu lub szkole.

Jako zabawki dla 5-latków bardzo dobrze sprawdzają się gry typu memory oraz puzzle, zarówno te większe maxi 20 elementów, jak i te na 70 elementów. Dużą zaletą tego typu zabawek jest to, że można je zabrać ze sobą na wycieczkę lub wakacje. Niewiele ważą i nie zajmują dużo miejsca w torbie. Do tego są ozdobione motywami popularnych postaci z bajek.

Dobrym pomysłem na zabawki dla 5-latka są zestawy – „Ułóż i policz”. To wspaniałe łamigłówki, które mają na celu stymulacje matematycznych umiejętności. Natomiast jeśli chcemy zadbać o zasób słów i ćwiczenia aparatu mowy, najlepiej zakupić dziecku zestawy ze słownictwem.

Warto dodać, że w naszej ofercie mamy bardzo duży wybór zestawów edukacyjnych z różnych dziedzin – matematyki, przyrody, języka polskiego. Każdy znajdzie coś, co zainteresuje jego pociechę.

Zabawki rozwijające zmysły 5-latka

Badania naukowe potwierdziły, że dzieci rozwijają się również podczas zabawy. Różnego typu zabawki realnie wspomagają rozwój naszej pociechy i zdobywanie nowych umiejętności. Współczesne zabawki są w stanie oddziaływać na różne zmysły.

Jeśli zależy Ci na tym, aby zabawki rozwijały Twoje dziecko, najlepiej wybieraj te, które będą pobudzały jego zmysły. Idealna będzie do tego ciastolina, z której, przy pomocy foremek, można stworzyć różne kształty, rośliny i zwierzęta. Poza tym dziecko uczy się rozpoznawać nowe struktury. Do tego masa dostępna jest w kilku odcieniach. Dzięki temu można utrwalać nazwy kolorów.

Świetnie sprawdzą się także zabawki grające, takie jak na przykład LOL SURPRISE REMIX PETS, z których można zebrać całą kolekcję zwierzątek marzących o karierze muzycznej. Do zabawek rozwijających zaliczymy również różnego typu klocki, które umożliwiają budowę zwierzątek, roślin, dżungli i wielu innych obiektów. Są dostępne w rozmaitych kształtach i kolorach.

Zabawki dla 5-latków do zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Są pełne energii i nigdy nie mają dość aktywności. Jakie zabawki dla 5-latka będą najlepsze? Na podwórko czy do parku idealnie sprawdzą się rowerki, hulajnogi, piłki i bramki do gry, tablice do koszykówki oraz hula hop.

Możliwości jest naprawdę wiele. Najlepiej wybrać to, czym interesuje się nasza pociecha. Warto również pamiętać, aby zabawki 5-latka dopasować do jego stopnia rozwoju i opanowanych umiejętności. Nie każda 5-latka czy 5-latek poradzi sobie na dwukołowym rowerku. Na początek lepiej zakupić rowerek biegowy, na którym dziecko opanuje utrzymanie równowagi.

Zabawki do zabawy w domu dla dzieci w wieku 5 lat

Dzieci są spragnione zabawy każdego dnia. Czasami warunki atmosferyczne uniemożliwiają wyjście do przydomowego ogrodu czy parku. Na pochmurne, deszczowe i zimowe dni warto zakupić zabawki dla dzieci w wieku 5 lat do domu.

Dziewczynki będą zachwycone lalkami, którym mogą zmieniać do woli stroje. Jedną z najpopularniejszych jest Lalka Rainbow High. Idealny dodatek do lalek to oczywiście domek dla lalek, który pozytywnie będzie wpływał na wyobraźnie naszych pociech. Poza tym sprawdzą się także kreatywne zestawy biżuterii, dzięki którym będą mogły poczuć się jak prawdziwe damy.

Dla chłopców w naszej ofercie mamy duży wybór samochodów – różnej wielkości. W sprzedaży mamy również samochody zdalnie sterowane. Do tego tradycyjne kolejki lub elektryczne. Wszystkie bardzo kolorowe. Świetnym pomysłem są także karty piłkarskie kolekcjonerskie oraz figurki, które dają nieograniczone pole do zabawy.

Zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców od lat dużą popularnością cieszą się pluszaki oraz zabawki interaktywne. Dzięki nim dzieci zdobywają nowe umiejętności, poznają nowe słowa, a nawet uczą się słówek w języku obcym. Takie akcesoria są kolorowe i przyciągają uwagę naszych pociech.

Szukasz oryginalnych, sprawdzonych zabawek dla 5-latka? Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego Zabawki i Szkoła!

U nas znajdziesz wymarzone zabawki, zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Wszystkie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Do tego można je kupić bez wychodzenia z domu w bardzo atrakcyjnych cenach!