Zabawki dla 6 latka

Idealne zabawki dla 6 latka powinny jak najbardziej odzwierciedlać potrzeby malucha – jak na przykład zabawki konstrukcyjne - i odpowiadać na nie. Ponadto powinny wspierać rozwój dziecka oraz być na tyle atrakcyjne, aby zwrócić, przyciągnąć i zatrzymać jego uwagę na długi czas. Takie możliwości zapewniają z kolei zabawki kreatywne. Poznaj bogatą ofertę najlepszych zabawek dla 6 latka, z którymi żadnemu smykowi nie grozi nuda nawet przez chwilę!

Zabawki dla 6 latka

EKSPRES DO KAWY @ EKSPRES DO KAWY @
Producent: Adar

zobacz więcej
Klocki Lego Lego City Furgonetka z lodami 60253 Klocki Lego Lego City Furgonetka z lodami 60253

MONITINO 75 MONITINO 75
Producent: Alexander

Puzzle 100 el. MAJA I PRZYJACIELE Puzzle 100 el. MAJA I PRZYJACIELE

zobacz więcej
Puzzle 160 el. DZIEŃ Z PRZYJACIÓŁKĄ Trefl Puzzle 160 el. DZIEŃ Z PRZYJACIÓŁKĄ Trefl

Puzzle 160 el. WALCZĄCE TYRANOZAURY Puzzle 160 el. WALCZĄCE TYRANOZAURY

CAVE CLUB LALKA PODSTAWOWA CAVE CLUB LALKA PODSTAWOWA
Producent: Mattel

Ciastolina PLAY-DOH TUBA SORTER Ciastolina PLAY-DOH TUBA SORTER
Producent: Hasbro

zobacz więcej
Klocki Korbo -zestaw Kosmos, 131 elementów Klocki Korbo -zestaw Kosmos, 131 elementów

zobacz więcej
Klocki Korbo -zestaw Machine, 61 elementów Klocki Korbo -zestaw Machine, 61 elementów

KLOCKI KORBO 180 BASIC KLOCKI KORBO 180 BASIC

KLOCKI KORBO 90 KLOCKI KORBO 90

LALKA FROZEN 2 ANNA KLASYCZNA LALKA FROZEN 2 ANNA KLASYCZNA
Producent: Hasbro

zobacz więcej
Lego City Aresztowanie na autostradzie 60242 Lego City Aresztowanie na autostradzie 60242

Lego City Buldożer Budowlany 60252 Lego City Buldożer Budowlany 60252

LEGO CITY EKIPA KASKADERÓW 60255 LEGO CITY EKIPA KASKADERÓW 60255

zobacz więcej
LEGO CITY MOBILNE CENTRUM DOWODZENIA 60139 LEGO CITY MOBILNE CENTRUM DOWODZENIA 60139

Co dla 6 latka?

6 latek to mały człowiek o wielkiej potrzebie poznawania świata na swój własny dziecięcy sposób. Lubi doświadczać, eksperymentować, budować i sprawdzać, jak coś działa. Lubi też twórczo spędzać czas wolny.  To dziecko, które uwielbia być w ruchu. W trakcie zabawy często naśladuje też swoich ulubionych bohaterów z bajek. Czasami musi też odreagować nadmiar emocji, na co pozwalają mu gniotki dla dzieci, czyli różnokolorowe zabawki antystresowe do zgniatania, ściskania, wykręcania czy nawet rzucania nimi.

Zabawki konstrukcyjne dla 6 latka

Zabawki konstrukcyjne dla 6 latka to zaproszenie do świata kolorów, wzorów i kształtów. To pomysłowe łamigłówki wspierające jego rozwój intelektualny. To zabawki, które pomagają zrozumieć i doświadczać, jak coś działa. Ten rodzaj zabawek stanowi też wsparcie dla małych rączek – wciąż potrzebujących ćwiczeń. Zabawki konstrukcyjne dla 6 latka budują też jego spostrzegawczość i uczą logicznego myślenia. Sprawiają też, że niektóre z pojęć stają się dla malucha bardziej zrozumiałe. Takie zabawki – uczą, bawią i rozwijają jednocześnie.

Zabawki kreatywne dla 6 latka

To typ zabawek wspierających rozwój wyobraźni małego człowieka. Wyostrzają jego zmysły oraz budują poczucie estetyki. Zabawki kreatywne dla 6 latka stanowią też doskonałe narzędzie wspomagające rozwój myślenia i działania twórczego u dziecka. Sprawdzają się zawsze wtedy, gdy dziecko potrzebuje inspiracji lub szuka zajęcia, które pozwoli mu odkryć jego zainteresowania i pasje. Są też idealnym zabijaczem dziecięcej nudy.

Zabawki dla dziewczynek 6 lat

Dziewczynki w tym wieku, mają swoje ulubione postacie z bajek i to właśnie w towarzystwie zabawek z ich wizerunkiem najchętniej spędzają czas wolny. Warto więc sięgnąć po bajkowe zestawy lalek z akcesoriami, które wesprą rozwój emocjonalny pociechy. Wiele radości sprawią też dziewczynkom w tym wieku dedykowane zabawki kreatywne. Ich wybór jest ogromny. Wśród tego typu zabawek najwięcej frajdy dostarczą pomysłowe klocki wafle duże i małe zestawy, z których mała budownicza może wyczarować konstrukcje o różnorakich kształtach, co pobudzi jej wyobraźnię. Może nadać im też wymyślone lub realne przeznaczenie, co z kolei wpłynie dodatnio na jej rozwój intelektualny.

Zabawki dla chłopców 6 lat

Z jakich zabawek ucieszą się mali chłopcy?  Każdy 6latek marzy o tym, by choć raz poczuć się, jak gwiazda piłki nożnej. Dlatego mogą to być na przykład piłki dla dzieci, które pozwolą na rozegranie meczu. Wpłyną jednocześnie na rozwój fizyczny dziecka i pomogą mu wyładować nadmiar energii. Chłopca w tym wieku ucieszą też oryginalne karty z piłkarzami, dzięki którym będzie mógł bliżej poznać swoich sportowych idoli. Mali chłopcy to także wielcy poszukiwacze wrażeń. Dlatego z pewnością spodobają mu się zabawki typu sztuczki magiczne dla dzieci. Dzięki tym zestawom chłopiec będzie mógł eksperymentować, jednocześnie rozwijając intelekt, zdolność postrzegania i wyobraźnię.