Dzieci potrzebują zabawek w każdym wieku. Pedagodzy są zgodni co do tego, że nawet roczne dziecko powinno bawić się zabawkami. Kilkumiesięczne dzieci naprawdę dużo rozumieją. Ważne, aby odpowiednio dobrać je do wieku maluszka.

Zabawki dla rocznego dziecka

POJAZDY MINI CHUBBIES POJAZDY MINI CHUBBIES

SMILY FONE @ SMILY FONE @

zobacz więcej

Każde miejsce jest odpowiednie do zabawy – plac zabaw, jazda samochodem czy stworzona do tego przestrzeń w domu. W naszym sklepie Zabawki i Szkoła możemy pochwalić się bogatą ofertą zabawek dla rocznego dziecka, które pozytywnie wpływają na rozwój jego zdolności motorycznych i poznawczych.

Zabawki edukacyjne dla rocznych dzieci

Na rynku mamy bardzo duży wybór zabawek. Jak w tym wszystkim się nie pogubić i wybrać te właściwe? Warto kupić zabawki edukacyjne, które będą rozwijały zdolności poznawcze i motoryczne. Do tej grupy zaliczają się zabawki Montessori dla rocznego dziecka.

Aby dziecko mogło ćwiczyć chwyt, można nabyć drewniane „Kolorowe wędkowanie” ze zwierzątkami. Zdolności poznawcze pomogą rozwijać puzzle „Touch My Baby Montessori Lisciani”.

Natomiast do ćwiczeń manualnych sprawdzi się „Tablica nowych umiejętności”. Na tablicy znajduje się sześć zadań do wykonania: zawiązanie sznurowadeł, zapinanie zamka, guzika, napy, paska, klamry.

Zabawki rozwijające zmysły

Ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywają zabawki interaktywne i sensoryczne. Dzieci uwielbiają wszystko, co jest kolorowe i wydaje dźwięki. Jeśli szukasz tego typu produktów, zachęcamy przejrzeć ofertę zabawek dla rocznego dziecka Fisher Price.

Dużo radości sprawi maluszkowi mata z motywem zwierzątek, wspomnianego wcześniej producenta. Można ją wykorzystać do zabawy, a także jako przestrzeń, na której dziecko będzie bawić się dowolnymi zabawkami. Stanowi ona bardzo dobrą izolację przed chłodem podłogi.

Zabawka dla rocznego dziecka, która na długo zajmie malucha, to zdecydowanie „Fisher Price Garnuszek na klocuszek”. Uczy rozpoznawania kolorów. Do tego gra wesołe piosenki i rozpoznaje moment, kiedy dziecko wkłada do środka rączkę lub klocek. Ponadto, gdy maluszek wkłada do odpowiednich otworów klocki, garnuszek w nagrodę śmieje się i mówi, jaki mają kształt i jakie znajdują się na nich cyfry.

Zabawki do zabawy na świeżym powietrzu

Świeże powietrze korzystnie wpływa nie tylko na dorosłych, ale przede wszystkim na dzieci. Decydując się na wyjście na zewnątrz, dobrze jest zaopatrzyć się w kilka praktycznych zabawek dla rocznego dziecka.

Do piaskownicy idealne będą akcesoria w postaci „Kompletu do Piasku”, w skład którego wchodzą wiaderko, foremki i narzędzia (łopatka, grabki).

Betoniarka i ciężarówka to idealne zabawki dla rocznego chłopca. W ogrodzie można natomiast zamontować drewnianą huśtawkę. Równie bezpieczna jest huśtawka kubełkowa. W naszym sklepie są one dostępne w różnych kolorach.

Zabawki do zabawy w domu

W chłodne dni, w obawie przed przeziębieniem, rzadziej wychodzimy z domu z rocznym dzieckiem. Jak zająć czas maluszkowi? Świetnie sprawdzą się zabawki sensoryczne, interaktywne, lalki, samochody, a także klocki wafle.

Jeśli mamy sporo wolnej przestrzeni, to na długi czas naszą pociechę pochłonie zabawa przy „Stoliku Sensorycznym Clemmy Clementoni”. Dziecko będzie mogło rozpoznawać różne struktury. Do tego książeczka pop-it stymuluje sprawność manualną, a dzięki miękkiemu młotkowi dziecko może bawić się katapultą lub łatwiej wsuwać Clemmy w szczeliny.

Zabawki do wody dla rocznego dziecka

Dobrym pomysłem na prezent są zabawki do kąpieli dla rocznego dziecka. Nie każde dziecko lubi wieczorne kąpiele. Dzięki akcesoriom do zabawy w wodzie, będzie ona przebiegała w przyjemnej atmosferze. Do tego idealnie sprawdzą się kolorowe małe wiaderka, kubeczki, książeczki, kaczuszki oraz kredki do kąpieli.

Kredki są w kilku kolorach. Dziecko może nimi pisać po wannie lub brodziku. Zapewniamy, że są zmywalne. W żaden sposób nie zabarwią i nie zniszczą armatury. Za to sprawią, że pociecha nie będzie chciała kończyć kąpieli.

W naszym sklepie internetowym zabawkiiszkola.pl mamy bardzo duży wybór zabawek dla rocznego dziecka zarówno dziewczynki, jak i chłopca.

Drewniane zabawki dla rocznego dziecka

W ofercie posiadamy zabawki interaktywne, edukacyjne, rozwijające zmysły oraz idealnie sprawdzające się podczas zabawy na świeżym powietrzu.

Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Przed dopuszczeniem do sprzedaży, zostały przetestowane. Zabawki dla rocznych dzieci kupisz u nas bez wychodzenia z domu w atrakcyjnych cenach. Zamówienie dostarczymy w krótkim czasie pod wskazany adres.