Skontaktuj się z nami 790 580 950 sklep@zabawkiiszkola.pl

Bardzo popularnym nurtem w dzisiejszym wychowaniu naszych pociech jest metoda Montessori. Zabawki inspirowane oraz projektowane w nurcie Montessori stworzone są dla niemowląt oraz dzieci przedszkolnych a ich celem jest wszechstronny rozwój dziecka już od wczesnych lat. Zabawki te są wykonane z naturalnych przyjaznych dla dziecięcej rączki materiałów, bardzo często z drewna. Materiały Montessori maja na celu rozwijanie zdolności społecznych i towarzyszenie dziecku w emocjonalny wzrastaniu. Zabawki te często wspierają także koordynacje ruchową oraz motorykę dużą i małą.

Zabawki Montessori

Laweta Z Autem Drewno Laweta Z Autem Drewno
Producent: Brimarex
Cena: 67,33 zł
MONTESSORI PIERWSZY ZEGAR MONTESSORI PIERWSZY ZEGAR
Producent: Quercetti
Cena: 56,51 zł
DREWNIANA DMUCHAWKA DREWNIANA DMUCHAWKA
Producent: Askato
Cena: 12,05 zł
Gra Rybki w Skrzynce Playme Gra Rybki w Skrzynce Playme
Producent: Brimarex
Cena: 31,70 zł

Zabawki Montessori do nauki pojedynczej umiejętności

Ich cechą nadrzędną jest powtarzalność. Do tego typu zabawek zaliczają się: drewniana przebijanka oraz drewniany domek z młotkiem. Obie te zabawki drewniane Montessori wspierają rozwój manualny dziecka. Jednocześnie pozwalają dziecku na wykonywanie i koncentrację na jednej tylko czynności – wbijaniu kolorowych kołków w otwory w desce tak, aby przeszły na drugą stronę lub piłek w dach domku, tak by wypadły z drugiej strony.

Edukacyjne zabawki Montessori

Zgodnie z metodą Montessori dzieci najlepiej i najchętniej zdobywają wiedzę oraz uczą się nowych pojęć czy umiejętności poprzez zabawę. Dlatego w ofercie naszego sklepu znalazły się także typowo edukacyjne zabawki Montessori dla starszych dzieci od 3-4 roku życia. Są to zabawki, które: wspierają rozwój mowy, ułatwiają naukę cyfr, wprowadzają dzieci w świat nowych pojęć i określeń.

Pomoce Montessori

To rodzaj zabawek edukacyjnych, które – zgodnie z metodą Montessori – wspierają rozwój dziecka na kilku najważniejszych płaszczyznach – fizycznej, zmysłów i intelektualnej. Są to głównie zabawki drewniane zachęcające dzieci do kreatywnego myślenia i działania, a także wspomagające rozwój intelektualny najmłodszych. Bawiąc się tymi zabawkami Montessori dzieci mają szansę lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat.

Akcesoria Montessori
są też niezwykle pomocne w kształceniu zmysłów. Ponadto uczą rozróżniania kształtów, kolorów czy ciężarów. Drewniane zabawki Montessori stawiają też na samodzielność dziecka, jednocześnie wymuszając na nim w naturalny sposób konsekwentne dążenie do celu oraz eliminację popełnianych błędów. Umiejętność tę kształtują wszelkiego rodzaju układanki, które pozwalają na umieszczenie danego klocka tylko w jednym właściwym dla niego miejscu.

Drewniane zabawki Montessori
oferowane przez nasz sklep zostały wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego i bezpiecznego surowca. Ich nadrzędną cechę stanowi wyrazista, żywa i bogata kolorystyka, dzięki czemu dzieci chętniej będą po nie sięgały. Wszystkie zabawki pozbawione są także ostrych krawędzi. Pomalowane zostały nietoksycznymi farbami.

Zabawki Montessori

Jeżeli szukają Państwo zabawek, które poza funkcją edukacyjną pozwolą rozwinąć dziecku nowe możliwości to polecamy Montessori zabawki, które maja na celu pomoc dziecku doświadczyć radości uczenia się. Zabawki mają wesprzeć przyjemność z procesu nabywania wiedzy oraz pozytywnie wpływać na rozwój poczucia jego własnej wartości.

Zabawki Montessori dla niemowląt 0-3 miesiące pomagają w rozwinięciu narządu wzroku, nie wywołując tym samym nadmiaru bodźców z zewnątrz. Nurt Montessori wspiera idee trzech pierwszych miesięcy życia malucha, nazywanych niekiedy czwartym trymestrem. Jest to okres adaptacyjny, w którym dziecko zaczyna powoli funkcjonować w naszym świecie, a jego układ nerwowy przeprogramowuje się na działanie w nowym środowisku. Na ten okres proponujemy najmniejszym dzieciom zabawki kontrastowe, często czarno-biało-czerwone, wspierające rozwój wzroku.

Zabawki Montessori dla 2latków uczą wyrażać emocje. Zabawa z drewnianymi zabawkami Montessori, o prostych kształtach i zasadach wspiera rozwój intelektualny oraz dostarcza doświadczeń, z których dzieci tworzą swą wiedzę. Metoda Montessori w domu może być niezwykle skuteczna w oderwaniu dziecka od stresów codziennego życia. Taką ofertę posiada sklep Montessori. Pomoce Montessori, często wstępujące także w przedszkolach, pomagają maluchom poznawać podstawowe zasady funkcjonowania w społeczeństwie oraz zależności w nim występujące.

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000