Skontaktuj się z nami 790 580 950 sklep@zabawkiiszkola.pl

Bardzo popularnym nurtem w dzisiejszym wychowaniu naszych pociech jest metoda Montessori. Zabawki inspirowane oraz projektowane w nurcie Montessori stworzone są dla niemowląt oraz dzieci przedszkolnych a ich celem jest wszechstronny rozwój dziecka już od wczesnych lat. Zabawki te są wykonane z naturalnych przyjaznych dla dziecięcej rączki materiałów, bardzo często z drewna. Materiały Montessori maja na celu rozwijanie zdolności społecznych i towarzyszenie dziecku w emocjonalny wzrastaniu. Zabawki te często wspierają także koordynacje ruchową oraz motorykę dużą i małą.

Zabawki Montessori

Świat Zwierząt Montessori Lisciani Świat Zwierząt Montessori Lisciani
Cena:

34,99 zł

zobacz więcej
Drewniana Dmuchawka Askato Drewniana Dmuchawka Askato
Producent: Askato
Cena:

12,99 zł

szt.
zobacz więcej
KOLOROWE WĘDKOWANIE SMILY AC7685 DREWNIANE KOLOROWE WĘDKOWANIE SMILY AC7685 DREWNIANE
Producent: Smily Play
Cena:

43,99 zł

zobacz więcej
Mój Dzień NAUCZ SIĘ PLANOWAĆ! Lisciani Mój Dzień NAUCZ SIĘ PLANOWAĆ! Lisciani
Producent: Dante
Cena:

63,40 zł

zobacz więcej
Tablica manipulacyjno-sensoryczna Tablica manipulacyjno-sensoryczna
Producent: 3TOYSM
Cena:

254,99 zł

zobacz więcej
ZJEŻDŻALNIA Z AUTAMI AC6653 ZJEŻDŻALNIA Z AUTAMI AC6653
Producent: Smily Play
Cena:

62,99 zł

szt.
zobacz więcej
AKTYWNY TRÓJKĄT SMILY AC7622 DREWNO AKTYWNY TRÓJKĄT SMILY AC7622 DREWNO
Producent: Smily Play
Cena:

97,64 zł

zobacz więcej
Askato Mata Sensoryczna Askato Mata Sensoryczna
Producent: Askato
Cena:

175,00 zł

zobacz więcej
Askato Wywrotny Kaktus Seria Pomysłowy Skrzat Askato Wywrotny Kaktus Seria Pomysłowy Skrzat
Producent: Askato
Cena:

48,99 zł

zobacz więcej
AUTO Z NARZĘDZIAMI AC6636 AUTO Z NARZĘDZIAMI AC6636
Producent: Smily Play
Cena:

58,25 zł

zobacz więcej
AUTOBUS DREWNIANY INTERAKTYWNY AUTOBUS DREWNIANY INTERAKTYWNY
Producent: Brimarex
Cena:

94,76 zł

zobacz więcej
Clementoni Montessori Ciało Ludzkie Clementoni Montessori Ciało Ludzkie
Producent: Clementoni
Cena:

45,99 zł

zobacz więcej
CYMBAŁKI SŁONIK CYMBAŁKI SŁONIK
Producent: Brimarex
Cena:

52,62 zł

zobacz więcej
CZTERY PIRAMIDY SMILY PLAY AC6611 CZTERY PIRAMIDY SMILY PLAY AC6611
Producent: Smily Play
Cena:

22,71 zł

zobacz więcej
DOMINO DREWNIANE ZWIERZAKI DOMINO DREWNIANE ZWIERZAKI
Producent: Brimarex
Cena:

13,86 zł

zobacz więcej

Zabawki Montessori do nauki pojedynczej umiejętności

Ich cechą nadrzędną jest powtarzalność. Do tego typu zabawek zaliczają się: drewniana przebijanka oraz drewniany domek z młotkiem. Obie te zabawki drewniane Montessori wspierają rozwój manualny dziecka. Jednocześnie pozwalają dziecku na wykonywanie i koncentrację na jednej tylko czynności – wbijaniu kolorowych kołków w otwory w desce tak, aby przeszły na drugą stronę lub piłek w dach domku, tak by wypadły z drugiej strony.

Edukacyjne zabawki Montessori

Zgodnie z metodą Montessori dzieci najlepiej i najchętniej zdobywają wiedzę oraz uczą się nowych pojęć czy umiejętności poprzez zabawę. Dlatego w ofercie naszego sklepu znalazły się także typowo edukacyjne zabawki Montessori dla starszych dzieci od 3-4 roku życia. Są to zabawki, które: wspierają rozwój mowy, ułatwiają naukę cyfr, wprowadzają dzieci w świat nowych pojęć i określeń.

Pomoce Montessori

To rodzaj zabawek edukacyjnych, które – zgodnie z metodą Montessori – wspierają rozwój dziecka na kilku najważniejszych płaszczyznach – fizycznej, zmysłów i intelektualnej. Są to głównie zabawki drewniane zachęcające dzieci do kreatywnego myślenia i działania, a także wspomagające rozwój intelektualny najmłodszych. Bawiąc się tymi zabawkami Montessori dzieci mają szansę lepiej poznać i zrozumieć otaczający je świat. 

Akcesoria Montessori 
są też niezwykle pomocne w kształceniu zmysłów. Ponadto uczą rozróżniania kształtów, kolorów czy ciężarów. Drewniane zabawki Montessori stawiają też na samodzielność dziecka, jednocześnie wymuszając na nim w naturalny sposób konsekwentne dążenie do celu oraz eliminację popełnianych błędów. Umiejętność tę kształtują wszelkiego rodzaju układanki, które pozwalają na umieszczenie danego klocka tylko w jednym właściwym dla niego miejscu.

Drewniane zabawki Montessori 
oferowane przez nasz sklep zostały wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego i bezpiecznego surowca. Ich nadrzędną cechę stanowi wyrazista, żywa i bogata kolorystyka, dzięki czemu dzieci chętniej będą po nie sięgały. Wszystkie zabawki pozbawione są także ostrych krawędzi. Pomalowane zostały nietoksycznymi farbami.

Zabawki Montessori

Jeżeli szukają Państwo zabawek, które poza funkcją edukacyjną pozwolą rozwinąć dziecku nowe możliwości to polecamy Montessori zabawki, które maja na celu pomoc dziecku doświadczyć radości uczenia się. Zabawki mają wesprzeć przyjemność z procesu nabywania wiedzy oraz pozytywnie wpływać na rozwój poczucia jego własnej wartości.

Zabawki Montessori dla niemowląt 0-3 miesiące pomagają w rozwinięciu narządu wzroku, nie wywołując tym samym nadmiaru bodźców z zewnątrz. Nurt Montessori wspiera idee trzech pierwszych miesięcy życia malucha, nazywanych niekiedy czwartym trymestrem. Jest to okres adaptacyjny, w którym dziecko zaczyna powoli funkcjonować w naszym świecie, a jego układ nerwowy przeprogramowuje się na działanie w nowym środowisku. Na ten okres proponujemy najmniejszym dzieciom zabawki kontrastowe, często czarno-biało-czerwone, wspierające rozwój wzroku.

Zabawki Montessori dla 2latków uczą wyrażać emocje. Zabawa z drewnianymi zabawkami Montessori, o prostych kształtach i zasadach wspiera rozwój intelektualny oraz dostarcza doświadczeń, z których dzieci tworzą swą wiedzę. Metoda Montessori w domu może być niezwykle skuteczna w oderwaniu dziecka od stresów codziennego życia. Taką ofertę posiada sklep Montessori. Pomoce Montessori, często wstępujące także w przedszkolach, pomagają maluchom poznawać podstawowe zasady funkcjonowania w społeczeństwie oraz zależności w nim występujące.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium