Skontaktuj się z nami 790 580 950 sklep@zabawkiiszkola.pl

Zabawki sensoryczne dla dzieci gwarantują im nie tylko świetną zabawę. Doskonale nadają się do stymulacji rozwoju i zmysłów dziecka. Sprawdź nasze najlepsze sensoryczne zabawki dla dzieci w różnym wieku i już dziś zainwestuj w ich rozwój!

Zabawki sensoryczne

Poduszka Kitty Cat Clementoni Poduszka Kitty Cat Clementoni
Producent: Clementoni
Cena:

61,99 zł

szt.
zobacz więcej
Moja Pierwsza Książka Mały Kucharz - Jolly Baby Moja Pierwsza Książka Mały Kucharz - Jolly Baby
Producent: Dumel
Cena:

171,99 zł

zobacz więcej
Askato Miękkie autka 2 sztuki Askato Miękkie autka 2 sztuki
Producent: Askato
Cena:

39,05 zł

zobacz więcej
BAM BAM GRYZAK SENSORYCZNY BAM BAM GRYZAK SENSORYCZNY
Producent: Bam Bam
Cena:

28,99 zł

zobacz więcej
Bam Bam Kostka sensoryczna Bam Bam Kostka sensoryczna
Producent: Bam Bam
Cena:

22,99 zł

szt.
zobacz więcej
Bam Bam Zabwka sesnoryczna kulka Bam Bam Zabwka sesnoryczna kulka
Producent: Mega Creative
Cena:

31,91 zł

zobacz więcej
Clementoni Kocyk Mały Miki Clementoni Kocyk Mały Miki
Producent: Clementoni
Cena:

43,99 zł

zobacz więcej
Clementoni Książeczka kontrastowa Clementoni Książeczka kontrastowa
Producent: Clementoni
Cena:

61,43 zł

zobacz więcej
Clemmy Ścieżka sensoryczna Clemmy Ścieżka sensoryczna
Producent: Clementoni
Cena:

65,99 zł

szt.
zobacz więcej
Koledzy z Farmy Smily Koledzy z Farmy Smily
Producent: Smily Play
Cena:

34,99 zł

szt.
zobacz więcej
Kontrastowy Szeleścik Chłopiec Kontrastowy Szeleścik Chłopiec
Cena:

32,00 zł

zobacz więcej
Kostki SENSORYCZNE 4 sztuki SMILY PLAY Kostki SENSORYCZNE 4 sztuki SMILY PLAY
Producent: Smily Play
Cena:

47,99 zł

zobacz więcej
Książeczka Sensoryczna Szelest GaGaGu Książeczka Sensoryczna Szelest GaGaGu
Producent: Tm Toys
Cena:

46,99 zł

zobacz więcej
MIĘKKA GRZECHOTKA MAŁY MIKI MIĘKKA GRZECHOTKA MAŁY MIKI
Producent: Clementoni
Cena:

26,72 zł

zobacz więcej
Moja pierwsza książeczka Mały Malarz Jolly Baby Moja pierwsza książeczka Mały Malarz Jolly Baby
Producent: Dumel
Cena:

163,99 zł

zobacz więcej
Pluszowa spirala Krowa i Tygrys GaGaGu Pluszowa spirala Krowa i Tygrys GaGaGu
Producent: Tm Toys
Cena:

81,99 zł

zobacz więcej
Pluszowe zawieszki Szop Pingwin Oponka GaGaGu Pluszowe zawieszki Szop Pingwin Oponka GaGaGu
Producent: Tm Toys
Cena:

57,99 zł

zobacz więcej
Sorter Sensoryczny Bam Bam Sorter Sensoryczny Bam Bam
Producent: Bam Bam
Cena:

40,99 zł

szt.
zobacz więcej

Znaczenie zabawek sensorycznych dla rozwoju dziecka

Specjalnie pomyślane i zaprojektowane zabawki sensoryczne dla dzieci i niemowląt mają kluczowy wpływ na ich prawidłowy rozwój i wspierają go na wielu płaszczyznach. Dlatego też to najlepszy pomysł na prezent zarówno dla niemowlaka, jak i dla dzieci w wieku 2 czy 3 latka.

Tego typu zabawki stymulują zmysły dziecka, dzięki czemu łatwiej i chętniej poznaje ono otaczający je świat. Dla przykładu zabawki sensoryczne dla niemowlaka pobudzają rozwój dotyku, jak i zmysł wzroku. Z kolei zabawki sensoryczne dla dzieci starszych wspomagają trening umiejętności poznawczych i motorycznych. Istnieją też specjalnie zaprojektowane zabawki sensoryczne, które pomagają wyćwiczyć równowagę. Należą do nich wszelkiego rodzaju równoważnie i zabawki do balansowania.

Sensoryczne zabawki zapewniają prawidłowy rozwój mózgu dziecka. Oznacza to, że w późniejszych latach dziecko łatwiej będzie się uczyło i koncentrowało. Ten rodzaj zabawek ma też wpływ na rozwój mowy i płynnego czytania.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt - pierwszy krok w poznawanie świata

Zabawki sprzyjające integracji sensorycznej najlepiej wprowadzać już w wieku niemowlęcym. Jakie są idealne sensoryczne zabawki dla niemowląt? W naszym sklepie znajdziecie m.in. gryzaki, miękkie klocki i piłeczki, a także książeczki sensoryczne i grzechotki. Zabawki te pomagają maluszkom lepiej oswoić bodźce pochodzące ze świata i ułatwiają proces przetwarzania informacji z otoczenia za pomocą zmysłów.

Książeczka sensoryczna - edukacyjny skarb dla najmłodszych

Najmłodsze dzieci z pewnością zainteresują się książeczkami sensorycznymi. Tego rodzaju zabawki angażują wszystkie zmysły dziecka i tym samym stymulują rozwój mózgu na wielu płaszczyznach. Jeśli Twój maluch skończył już 6 miesięcy, możesz mu zaproponować miękką książeczkę bardziej rozbudowaną, czyli taką, która zawiera takie elementy jak: kieszonki, suwaki, szeleszcząca folia i gryzaki. To doskonały sposób na trenowanie zmysłu dotyku i słuchu.

Klocki sensoryczne i piłeczki sensoryczne - odkrywanie przez dotyk

Nieco starsze dzieci chętnie będą się bawiły miękkimi klockami oraz piłeczkami sensorycznymi. Ten rodzaj zabawek przyciągnie je bogatą kolorystyką, a także zróżnicowaniem pod względem kształtu, czy wielkości. Klocki oraz piłeczki sensoryczne stymulują głównie zdolności motoryczne maluchów. Są świetnym ćwiczeniem dla małych rączek i treningiem: łapania, chwytania, czy przekładania. Często wykonane są z materiałów o różnej fakturze oraz posiadają wypustki. To z kolei wspiera rozwój zmysłu dotyku.

Grzechotki sensoryczne - dźwięk, który fascynuje

W naszej ofercie znajdziesz także puzzle, które rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i motorykę. Mamy też różne rodzaje grzechotek sensorycznych, które dziecko może dowolnie zgniatać lub nimi potrząsać. Dzięki temu rozwija motorykę oraz zdolności manualne. Dźwięki, jakie wydają znajdujące się w wewnątrz grzechotek luźne elementy, pobudzają z kolei słuch maluszka.

Na co zwracać uwagę wybierając zabawki sensoryczne?

Chcąc kupić idealną zabawkę sensoryczną dla dziecka, weź pod uwagę: certyfikaty bezpieczeństwa; jakość materiału, z jakiego zostały wykonane; wiek dla jakiego jest dedykowana dana zabawka. Pamiętaj, że są to zabawki edukacyjne, a więc muszą być dostosowane do możliwości rozwojowych dziecka. Inaczej nastąpi przebodźcowanie, co może mieć negatywne konsekwencje.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt i większych dzieci - podsumowanie

Zabawki sensoryczne wspierają dziecko na każdym etapie jego rozwoju. Dzięki właściwej stymulacji rozwijają się one prawidłowo i wykazują większe zainteresowanie otaczającym je światem. Dzieci, które mają już od najmłodszych lat styczność z tego typu zabawkami, w późniejszym wieku lepiej radzą sobie z zajęciami technicznymi oraz łatwiej uczą się pisać i czytać.

Zróżnicowane i dopasowane do wieku Twojego dziecka zabawki sensoryczne prowadzają do współpracy wszystkich zmysłów i odpowiedniego działania każdego z nich. Ponadto ułatwiają rozpoznawanie dźwięków, kształtów, zapachów, czy kolorów. Dzięki takim zabawom rozwijają się połączenia mózgowe, a dziecko w starszym wieku łatwiej radzi sobie z nauką, koncentracją i spostrzegawczością.

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór zabawek sensorycznych dla dzieci w różnym wieku. Sięgaj po różne ich rodzaje, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło ćwiczyć zdolności manualne, motorykę, a także rozwijać swoje zmysły: słuchu, wzroku, węchu oraz dotyku.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium