Każdy dzień niesie ze sobą wiele wrażeń niezależnie od tego ile mamy lat. Naszym dzieciom codziennie towarzyszą nowe doświadczenia, które wywołują w nich różnego rodzaju emocje, pozytywne lub negatywne.

Emocje, to także stres, złość czy niepokój, z którymi, jak sami dobrze wiemy, trudno sobie poradzić, szczególnie jeśli gromadzą się w nas przez długi czas. Zabawki antystresowe pomagają dzieciom radzić sobie z napięciem emocjonalnym, które kumuluje się w wyniku codziennych przeżyć. O ile my sami mamy swoje sposoby na radzenie sobie ze stresem i powrót do równowagi, dzieciom o wiele trudniej jest opanować swoje emocje, potrzebują naszej pomocy, aby je zrozumieć i potrafić je uspokoić.

Zabawki antystresowe i gniotki

Gniotek Banan Midex Gniotek Banan Midex

Gniotek Funny Face Adar Gniotek Funny Face Adar

Gniotek Kotek mix 4 wzory Gniotek Kotek mix 4 wzory

Gniotek Sensoryczny Ananas Adar Gniotek Sensoryczny Ananas Adar

Gniotek Sensoryczny Brzoskwinia 8cm Gniotek Sensoryczny Brzoskwinia 8cm

Gniotek Sensoryczny Monster Wirus Gniotek Sensoryczny Monster Wirus

zobacz więcej
Gniotek Zabawka antystresowa kaczka 15cm Adar Gniotek Zabawka antystresowa kaczka 15cm Adar

Motylki silikonowe gryzak Askato Motylki silikonowe gryzak Askato
Producent: Askato

PIŁKA MIĘKKA SQUEEZE JOHN PIŁKA MIĘKKA SQUEEZE JOHN
Producent: Simba

GNIOTEK EMOTIKONA DUŻY GNIOTEK EMOTIKONA DUŻY

Gniotek Sensoryczny Ośmiorniczka Gniotek Sensoryczny Ośmiorniczka

zobacz więcej
Gniotek Sensoryczny Ośmiorniczka Mix wzorów Gniotek Sensoryczny Ośmiorniczka Mix wzorów

Gniotek Sensoryczny Owoc Mix wzorów Gniotek Sensoryczny Owoc Mix wzorów

zobacz więcej
Gniotek Sensoryczny Zwierzę 6cm Mix wzorów Gniotek Sensoryczny Zwierzę 6cm Mix wzorów

Gwiazdki Chodzące po szybie w tubie Gwiazdki Chodzące po szybie w tubie
Producent: Icom

MAGNETO RING MFR-200 GLOW IN THE DARK MAGNETO RING MFR-200 GLOW IN THE DARK

zobacz więcej
PIŁKA REHABILITACYJNA 6,6 CM. PIŁKA REHABILITACYJNA 6,6 CM.
Producent: Tullo

SQUISHY FLAMING SQUISHY FLAMING

SQUISHY OWIECZKA SQUISHY OWIECZKA

Antystresowe zabawki dla dzieci

Skutecznym sposobem na pomoc w radzeniu sobie z emocjami najmłodszych są zabawki odstresowujące. Gniotki, piłki i piłki do ściskania mogą uwolnić zgromadzony w mięśniach stres i pomogą się rozluźnić. Zabawki często używane w zaburzeniach integracji sensorycznej, są również pomocne w przypadku potrzeby do stymulowania organizmu.

Dzięki zabawce sensorycznej dziecko odpręży się i rozluźni poprzez rozładowanie napięcia w mięśniach, odreaguje  cały nagromadzony stres i wyciszy emocje.

Alternatywą dla gniotków są też modne Push Pop It Bubble polegające na wciskaniu silikonowych bąbelków. Dobrze nam znany produkt pomaga wyciszyć się nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Zabawki antystresowe to dobre narzędzia do pracy z dziećmi z autyzmem i zaburzeniami integracji sensorycznej. Wśród zabawek antystresowych znajdziemy również zabawki squishy, które po ściśnięciu wracają do swojej pierwotnej formy.

Szczególną uwagę zwracamy na to, jak wyglądają nasze zabawki. Aby Twoje dziecko chętnie z nich korzystało, gniotki, piłki, zabawki squishy mają formę kolorowych postaci z bajek lub zwierząt, dzięki czemu nie są jedynie narzędziem do odstresowania. Ponadto dziecko może taką zabawkę mieć zawsze ze sobą, niewielkie rozmiary sprawiają, że spokojnie zmieszczą ją do plecaka lub nawet piórnika.

Zabawka antystresowa nie tylko pomaga zredukować emocjonalne napięcie dzieci. Również wspomaga rozwój mięśni dłoni i palców, przez co pomaga trenować wszelkie czynności wykonywane z pomocą rąk. Zatem będzie dobrym wsparciem nauki pisania, czy wykonywania innych precyzyjnych czynności jak: kolorowanie, rysowanie, wiązanie sznurowadeł, układanie klocków.

Gniotki antystresowe dla dzieci

Zabawki antystresowe pomagają dzieciom radzić sobie z emocjami i stresem, który kumuluje się w nich. Gniotki antystresowe i piłki i piłki do ściskania mogą uwolnić zgromadzony w mięśniach stres i się rozluźnić. Zabawki często używane w zaburzeniach integracji sensorycznej, są pomocne w przypadku potrzeby do stymulowania organizmu. Dzięki zabawce sensorycznej można doświadczyć uczucia odprężenia i rozluźnienia, które pozwala odreagować cały stres i wyciszyć emocje.

Zabawki Pop It

Alternatywą dla gniotków są też modne Push Pop It Bubble polegające na wciskaniu silikonowych bąbelków to doskonały produkt pomagający wyciszyć się nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Zabawki antystresowe to dobre narzędzia do pracy z dziećmi z autyzmem i zaburzeniami integracji sensorycznej. Wśród zabawek antystresowych znajdziemy również zabawki squishy, które można ściskać a one ponownie wracają do swojej pierwotnej formy.